Search
× Search
Vědět jak na to
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Knihy

Vědět jak na to

Nejvyšší jachtařská sezóna začíná za pár dnů. Přeplněné přístavy, závody na kotviště, vyvazovani na boje. A taky nervy, nepovedené manévry, namotané mooringy, poškrábané lodě a nervozita na palubě. Jak se tomu vyhnout?

Manévry 

No, měli bychom pro vás jeden typ. Jmenuje si

Přístavní manévry

(590 Kč) a je to kniha, kterou jsme loni vydali. Najdete v ní skoro vše. Typy stání v marínách, jak nenamotat mooring, jak v konkrétních situacích zajíždět, jaké chyby méně zkušení skippeři v přístavech dělají a jak se jich vyvarovat, co si máte natrénovat, jak takový trénink probíhá, jak si v přístavu jachtu vyvázat správným uzlem a jak se takový uzel dělá. Také ale proč se loď chová, jak se chová, jak tím nebýt zaskočen a jak toho využít. Jaké pomůcky můžete mít k dispozici a jak s nimi zacházet. No a nakonec také rady pro ty, co si pronajímají katamarány. Chovají se jinak, ale když víte jak na to, můžete s nimi na místě tancovat.

To vše najdete v knize Přístavní manévry. K tomu vynikající a přehledné ilustrace a parádní fotky od Pavla Nesvadby. Knihu si můžete objednat zde.

Slovník


Není to ale jediná knížka, kterou máme v nabídce a která se vám na charter bude hodit. Je tu ještě Jachtařský anglicko-český ilustrovaný výkladový slovník (490 Kč). Pomůže vám při přebírání lodí, při komunikaci s pracovníky charterových společností, i při čtení obrázkových a barevných anglických jachtařských časopisů (nebo i knížek). 3500 hesel je v knize jasně vysvětleno a mnohé pro názornost i s obrázky.
Slovník můžete objednat zde.

Objednáte-li si nyní do prázdnin obě knihy najednou, můžete je mít za skvělou a neopakovatelnou cenu 990 Kč + 100 kč poštovné. Sadu můžete objednat zde. Stačí poslat mail s adresou.

11640
Na horu