Search
× Search
V Chorvatsku se dějí věci
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

V Chorvatsku se dějí věci

Obyvatelstvo Dalmácie už rozestýlá postele k zimnímu spánku. Doba klidu se blíží, ale ještě se stále něco děje. Bóra zacuchává moře pod Velebitem, potopená loď zalehla odpadní trubku a sériový zloděj lodí čelí křížovému výslechu dvojice nejlepších zadarských kriminalistů.

Dnes je pod Velebitem veselo, Studená fronta s sebou přinesla i silnou bóru. Pod Velebitem dokonce mimořádně silnou. Poryvy větru dosahují rychlosti až 70 uzlů. To už není turistický vítr. Když takto fouká, nerozhoduje už o kurzu lodi kormidelník, ale svaly ukazující bůh větru. Naštěstí to ale nevydrží dlouho.

Zalehnutá trubka

V Povlje na Brači se před čtyřmi lety potopila dřevěná loď Marko Polo. Ke dnu šla tak nešťastně, že přisedla rezervní trubku kanalizace a dopadlo to stejně, jako když zašlápnete hadici z vodou. Trubka je zdeformovaná, rozšlápbnutá. Naštěstí jde o rezervní trubkui, kterou nic neteče, ale to nemusí platit vždy. Pokud by došlo k havárii na hlavní trubce, odpad se přesměruje do rezervní roury. A ta se bude nafukovat, roztahovat, bobtnat a bublat, až praskne jak v kresleném filmu. Obsah trubky se rozlétne po okolí a bude z toho ekologická katastrofa ostrovních rozměrů.

Sériový zloděj

Nejlepší lidé zadarské kriminálky pracuji na zloději, kterého se podařilo včera chytit při krádeži lodě. Zadarská policie ho dpodezřívá, že jde o sériového zloděje, po kterém marně pátrala celé léto. Nyní na něm ve výslechové místnosti pracují dva elitní detektivové. Křížovým výslechem se snaží z lupiče dostat pravdu. Ten se ale kroutí a kličkuje. Prohrává 1:0, ale stále se nechce vzdát. Inu, bojuje za svobodu... Za svou vlastní svobodu.

4795
Na horu