Search
× Search
Utužování vztahů skončilo záhadným úmrtím
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Utužování vztahů skončilo záhadným úmrtím

Caribbean Rally, regata s největší účastí plachetnic na americkém východním pobřeží, se koná každý podzim. Tradiční závod startuje v Hamptonu či Newportu a cílem bývá některý z karibských ostrovů. Pořádá jej asociace Salty Dawg Sailing (SDSA), jejímž posláním je utužovat dobré vztahy v jachtařské komunitě, čemuž má ostatně sloužit i tato regata. Letos však závod postihla smutná událost, která může mít právě opačný efekt.

Cílem aktuálního ročníku regaty je ostrov Antigua. Závod odstartoval 1. listopadu z Hamptonu a zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k tragédii. 14. listopadu však prezident SDSA Bob Osborn oznámil, že člen jedné z posádek nečekaně zemřel. Co přesně tomu předcházelo, není úplně jasné, ale z toho, o čem informovala média, se dá vytušit, že celý případ bude mít dohru.

Odpoledne 12. listopadu se kapitán a majitel 46stopé jachty Logos Tim Cayward obrátil na podpůrný tým SDSA na pobřeží s obavami o zdravotní stav člena posádky Ralpha Ericksona, který byl postižen těžkou mořskou nemocí. Tým SDSA nemůže poskytovat autorizované lékařské rady, projednal však možnosti dalšího postupu, přičemž jedním z nich byla evakuace postiženého. Tu ale posádka odmítla s tím, že Erickson začal být schopen se zavodnit (dehydratace je jedním z nebezpečných následků silných projevů mořské nemoci). I díky zřetelnému a stabilnímu pulzu se posádce zdálo, že se jeho stav zlepšuje.

Pravdou byl ale opak. Erickson v noci na 13. listopadu zemřel ve spánku. Šokující informaci předal kapitán Cayward americké pobřežní stráži. Příčina smrti se bude zjišťovat po doplutí jachty do English Harbour na Antigui. Vyšetřování převezme americký konzulát.

823
Na horu