Jan Koukal / úterý 8. března 2016 / Kategorie: Novinky Tréninky v Lorientu Milan Koláček s Pierrem Brasseurem pokračují v přípravě na Transat AG2R. Tréninky na vodě jdou den za dnem. A netrénují sami. Na moře vyplouvají i ostatní a to nejen Figara. Z Lorientu míří každé ráno ven jachty Figaro, Classe Mini, Class 40 a IMOCA. V maríně nyní stojí i nový 30 metrů dlouhý trimaran MACIF Francoise Gabarta. O víkendu pracovali Milan s Pierrem na lodi. Brusným papírem hrubosti (nebo spíše jemnosti) 1000 leštili trup lodi pod čarou ponoru. Ruce v mokru, teplota vzduchu byla 4°C. Práce na celý den. Zmrzlé ruce, nic moc. V pondělí vedle tréninku začalo také třídenní focení s Pavlem Nesvadbou. Obraty, spinaker, manévry, práce v lodi. Focení by mělo pokračovat i dnes a zítra. Důležité bude, jaké budou podmínky. Aby snímky stály za to. 2393 Tagy: KoláčekFigaro Související články Kolik stojí závodní jachta třídy Class40? Kolik stojí závodní jachta třídy Class40? Milan Koláček se letos chystá znovu nastoupit do offshore třídy Class40. Pravidla třídy jsou stanovena tak, aby cena jachty byla přijatelná. Co znamená cenově přijatelná závodní čtyřicítka? Milan Koláček o sezóně 2025 a blízké budoucnosti Milan Koláček o sezóně 2025 a blízké budoucnosti Sólový jachtař Milan Koláček v rozhovoru mluví o úspěšných i neúspěšných závodech v roce 2025, o vrcholu Transat Cafe L´Or a také něco naznačí o sezóně letošní, kdy se jede Route du Rhum. Milan Koláček a bouře Goretti Milan Koláček a bouře Goretti V pátek dorazil po přeplavbě Atlantiku do Lorientu na jihu Bretaně Milan Koláček. Jen chvíli po něm zasáhla Bretaň extrémní bouře Goretti. Vítr v bouři sílil na severu Bretani až ke 100 uzlům.
Kolik stojí závodní jachta třídy Class40? Kolik stojí závodní jachta třídy Class40? Milan Koláček se letos chystá znovu nastoupit do offshore třídy Class40. Pravidla třídy jsou stanovena tak, aby cena jachty byla přijatelná. Co znamená cenově přijatelná závodní čtyřicítka?
Milan Koláček o sezóně 2025 a blízké budoucnosti Milan Koláček o sezóně 2025 a blízké budoucnosti Sólový jachtař Milan Koláček v rozhovoru mluví o úspěšných i neúspěšných závodech v roce 2025, o vrcholu Transat Cafe L´Or a také něco naznačí o sezóně letošní, kdy se jede Route du Rhum.
Milan Koláček a bouře Goretti Milan Koláček a bouře Goretti V pátek dorazil po přeplavbě Atlantiku do Lorientu na jihu Bretaně Milan Koláček. Jen chvíli po něm zasáhla Bretaň extrémní bouře Goretti. Vítr v bouři sílil na severu Bretani až ke 100 uzlům.