Search
× Search
Tragické překlopení lodě s migranty u Peloponésu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Tragické překlopení lodě s migranty u Peloponésu

Nejméně 32 osob nepřežilo překlopení rybářské lodě s migranty jihozápadně od Peloponésu. Více než 100 dalších se podařilo zachránit. Přesný počet obětí není znám.

Loď zřejmě mířila z libyjského Tobruku do Itálie. Překlopila se cca 75 km jihozápadně od Peloponésu. 4tyři přeživší byliu transportováni s podchlazením do nemocnice v Kalamatě.

Na místě zasahovalo 6 lodí řecké pobřežní stráže, vojenská fregata, pátrací letadlo, vojenský vrtulník, několik soukromých jachet a dron agentury Frontex.

Nejedná se přitom v poslední době o jediný případ. V podobné oblasti bylo v neděli zachráněno 90 uprchlíků z paluby jachty plující pod americkou vlajkou poté, co odeslali nouzový signál. Ve středu byla do přístavu na Krétě odtažena jachta s 81 uprchlíky na palubě.

Je mi jasné, že tento příspěvek vyvolá u mnohých nenávistné reakce. U mnohých, kteří jsou dostatečně měkkosrdcatí, aby zachránili opuštěné kotě, nebo psa uvázaného u lesa. Přesto v podobných případech neznají slitování. Je třeba si uvědomit, že jde o lidi, kteří se ocitli v zoufalé situaci.

370
Na horu