Search
× Search
Slavná plovoucí restaurace nezvládla plavbu po moři
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Slavná plovoucí restaurace nezvládla plavbu po moři

Slavná hongkongská plovoucí restaurace Jumbo Kingdom se potopila během vlečení v Jihočínském moři na hloubce asi 1000 metrů poblíž Paracelských ostrovů. Nikdo nebyl zraněn. Celá věc se zdá být podezřelá.

Restaurace, kterou navštívila britská královna, Jimmy Carter, Tom Cruise, nebo Chow Yun Fat (jestli nevíte, kdo to je, tak ode mě radu nečekejte), se dostala do problémů s nástupem čínského moru. Zavřena byla 1. března 2020 a propustila všechen personál. Letos majitel restaurace Aberdeen Restaurant Enterprises vyhlásil, že celý plovoucí objekt daruje komukoli, kdo se přihlásí. Zřejmě se jednalo o Danajský dar, zájem byl nulový. Plovoucí království mělo opustit své místo v přístavu v polovině června. Na konci května začala nabírat vodu a naklonila se kuchyňská loď, která byla součástí restaurace.

Jumbo Kingdom se na svojí poslední cestu vydala 14. června. O pět dnů později začala nabírat vodu, naklonila se, převrhla a potopila. A zrovna na takové hloubce. Vkrádá se myšlenka, že by to mohlo být podezřelé...

1285
Na horu