Search
× Search
Skupina PPF v holportu s Beneteau
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Skupina PPF v holportu s Beneteau

Skupina PPF vytvoří společný podnik s Groupe Beneteau. Jedná se o společnost, která má ambice se stát největší charterovou firmou na světě. Součástí společného podniku budou charterové společnosti Dream Yacht a Navigare.

Tyto dvě společnosti provozují charterovou flotilu čítající 1200 jachet v 50 marínách po světě, v Chorvatsku, Turecku, ve Švédsku, Řecku, v Karibiku, na Seychelech, ve Francouzské Polynésii a na mnoha dalších místech.

PPF a Beneteau mají 87% podíl ve společnosti Dream Yacht a získají dohromady 50% podíl v Navigare (kde mají opci na zbylých 50 %). Ve společném podniku bude mít PPF podíl 59 %.

Moje letošní zkušenost s charterovými firmami Navigare a Dream Yacht v Chorvatsku je rozdílná jako noc a den, kdy světlou částí 24 hodin je švédská (zatím) Navigare.

Společnost Navigare má při pronájmu v rámci povinného balíčku extras plné pojištění kauce, boravišnu taxu, úklid, přívěsný motor, internet s limitem 10 GB na den, ručníky na lodi. Prostě vše. Při přebírání lodi přijdete do kanceláře, vytisknou vám crew list a … To je vše. Nic neplatíte, předání lodi je jen o tom, abyste věděli, co a jak. Při check outu se pracovník charterové firmy zeptá, jestli je něco třeba opravit. Kauce je pojištěná, více není třeba. Jednoduché a přátelské.

Do kanceláře Dream Yachtu nechoďte bez pasů celé posádky. Bez nich vás vyhodí. Velice vysokou kauci je sice možné si pojistit, ale stále budete ručit menší kaucí, kterou musíte složit. Vyřízení všech formalit je zdlouhavé, před kanceláří se stojí fronty. V plné sezóně i několik hodin. Na jachtách jsme se setkali s mnohými technickými nedostatky.

Hlavním negativem však bylo, že při vracení jachet se pracovníci charterové firmy pokusili na nás hodit několik poškození, se kterými jsme neměli nic společného (pluli jsme na několika jachtách). S podobným přístupem jsem se setkal u Dream Yachtu i v řeckém Lavrionu. Nejde tedy o výjimku.

Nezbývá než doufat, že v nové firmě se prosadí postupy švédské Navigare a nikoli Dream Yachtu. Navigare je z mého úpohledu preferovaná společnost, Dream Yachtu se snažím vyhýbat. 

Foto Daniel Vodička

1906
Na horu