Skipper MACIF zlomil stěžeň
Transat AG2R pokračuje v tvrdých podmínkách i nadále. Po dvou týmech, které měly problémy s plachtami, je tu nyní vážnější škoda. Velký favorit závodu Skipper MACIF, jedoucí na 3. místě, přišel o stěžeň. Oba členové posádky jsou v pořádku. Stalo se tak po chybě posádky, peň se spinakerem se dostal do vody a stěžeň to nevydržel. Tak si to alespoň vykládáme. Francouzsky neumíme a v jiném jazyce info není. Vítr byl 30 - 35 uzlů, vlny 3 - 4 metry. Milan s Pierrem se tak posouvají opět na 6. místo. Držte palce, protože náročné podmínky budou trvat a jak je vidět, k chybě není daleko.
Polohu lodí najdete zde.
2446
Související články
Start Milana Koláčka na Route du Rhum potvrzen!
Start Milana Koláčka na Route du Rhum potvrzen!
Route du Rhum - Destination Guadeloupe. Jde o jeden z nejtěžších sólo offshore závodů na světě, který se jede jen jednou za čtyři roky. Letos se uskuteční už jeho 13. edice. Milan Koláček bude na startu. První Čech!
Srovnání Class40 a běžné čtyřicítky
Srovnání Class40 a běžné čtyřicítky
Závodní jachty Class40 umí 25 uzlů. Kdo by to nechtěl... Na běžné čtyřicítce se rozzáří oči kormidelníka štěstím, když na rychloměru problikne desítka. Kde je rozdíl?
FOR BOAT program přednášek na stánku Lodních novin
FOR BOAT program přednášek na stánku Lodních novin
V pátek začíná výstava FOR BOAT a na našem stánku bude více přednášek než kdy jindy. Níže najdete časový rozvrh přednášek.