Search
× Search
Rekordní trimaran na prodej. Zn. spěchá
Daniel Vodička

Rekordní trimaran na prodej. Zn. spěchá

Thomas Coville je držitelem sólového rekordu v plavbě kolem světa na 34 metrů dlouhém trimaranu Sodebo Ultim. Nyní je tato loď na prodej. Je nutné ji prodat. Aby mohla začít stavba nové.

Na běžnou plavbu s rodinou to není. I když na síti by se dětem líbilo. Táta u vinšen by potřeboval trošku zapracovat na muskulatuře a také by si musel zvyknout, že pomalu znamená 20 uzlů. 

Cena lodě je 5 000 000 EUR. A zájemci již jsou. Proto to asi moc dolů nepůjde. 

Geronimo

I když loď vypadá moderně, postavena byla již v roce 2001. Jmenovala se Geronimo a majitelem byl Olivier de Kersauson. V roce 2004 se Kersauson s Geronimem zapsal mezi držitele Jules Verne Trophy. Následně získala ještě několik oceánských rekordů.
V roce 2013 trimaran koupil výrobce obložených baget Sodebo a loď prošla kompletní modernizací. Změněny byly i tvary trupů. Skipperem se stal Thomas Coville. 

Smůla!

Zpočátku neměl na růžích ustláno. Prvním velkým závodem byl sólový Route du Rhum. Hned první noc se Coville srazil s nákladní lodí a urazil přídě dvou plováků. Následovala další rekonstrukce. Ani poté ale Coville nevyhrával. Rychlejší byl nový trimaran Macif Francoise Gabarta.

10 000 000 EUR

Po překonání rekordu kolem světa se Coville rozhodl opět přesednout. Chce to novou loď! Bude to již jeho třetí trimaran třídy Ultime (přes 30 metrů délky). Bagetky asi sypou…

Má být dlouhý 32 metry. Na designu mají pracovat ti nejlepší. Mix nejlepších designérů offshore trimaranů spolu s lidmi z Amerického poháru. Cena má být dvojnásobná proti Sodebo Ultim, tedy 10 000 000 EUR. 

2019 - sólo regata kolem světa na trimaranech

Cíl s novým trimaranem je jasný. Zvítězit v sólovém závodě kolem světa, který se pojede na Ultime trimaranech z Brestu v roce 2019. Coville chce novou loď, která bude minimálně rychlostně srovnatelná s Macif Francoise Gabarta a dále trimarany Banque Populaire Armela Le Cléac´h a Gitana Seba Josseho, které jsou ve výstavbě. 

Na start bláznivého závodu se vedle výše uvedených má postavit ještě Yves Le Blevec na trimaranu Actual (dříve Sodebo Thomase Covilla) a zřejmě i ten, kdo koupí Sodebo Ultim. 

Dále je zde IDEC Sport, na kterém je také možné jet. Je otázkou, jestli do tak náročného závodu půjde Francis Joyon. V roce 2019 mu bude 63 let! 

A dále tu je také největší z trimaranů Ultime Spindrift 2. 40 metrů dlouhý trimaran již také absolvoval sólové závody. Toto by ale asi bylo příliš... 

Vytisknout
4966
Na horu