Search
× Search
Problémy na ostrovech Žirje a Kaprije
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Problémy na ostrovech Žirje a Kaprije

Život na chorvatských ostrovech není jednoduchý (i když to z paluby letní jachty vypadá jinak) a v poslední době je na Žirje a Kapriji situace ještě složitější.

Obyvatelé těchto dvou ostrovů v šibenickém archipelagu jsou odkázáni na trajektové služby společnosti Catamaran line doo ze Splitu. Vypadá to na nepříliš dobrý oddíl, protože trajekty jezdí, jak to vyjde. A ještě mají často nehody. Stačí, aby zesílil vítr a už se nejede vůbec. Nedávno například jeden z katamaranů skončil na Žirje na kamenech. Pro ty, kteří jsou zaměstnaní na pobřeží, to představuje určitou těžkost.

Lodě dopravce jsou vysloužilé. Do Chorvatska se dostaly podobně, jako německé linkové autobusy do balkánské vesnice. Co na západě nestačí, na východě má život teprve před sebou.

Když máte nemocné dopravní prostředky, tak potřebujete hodně silné PR oddělení. Tato složka firmy Catamaran line doo jede na plný plyn. A podařilo se jí najít zajímavého viníka dopravní nespolehlivosti.

Je to morfologie pobřeží na ostrovech. Podle PR kouzelníků jsou zátoky a přístavy na ostrovech málo chráněné. Prostě na vině je příroda… A konečně se to podařilo zjistit.

Připadá mi, že chlapci z PR byli na školení u naší parlamentní vyšetřovací komise, která prověřovala zatopení pražského metra při povodni v roce 2002. Po dlouhých měsících pátrání se podařilo zjistit, že za zatopení mohla, světe div se, velká voda.

4796
Na horu