Search
× Search
Pozor v zátoce Parja na Hvaru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Pozor v zátoce Parja na Hvaru

Zátoku Parja na severním pobřeží Hvaru mnozí znají. Na pobřeží je soukromá honitba (pro Terezu Hyťhovou – to je ten pozemek, kde se loví). To ale neznamená, že se tam nesmí kotvit, ačkoli se tamní soukromá ochranka chová jinak.

V zátoce Parja na Hvaru se vám může stát, že budete soukromou ochrankou vyzváni k tomu, abyste odpluli, neboť se jedná o oblast, na kterou byla vydána koncese a nemáte v ní co dělat. Člověk se obvykle nechce přít s uniformovanou ochrankou, ale tato lže a nemá právo vám zakazovat v zátoce kotvit.

Okolí zátoky je soukromou honitbou (pro Terezu Hyťhovou – to je ten pozemek, kde se loví). Na tu získal koncesi jistý Emil Tedeschi. Protože již několikrát se dostal do konfliktu (respektive lidé, které za to platí) s jachtaři kotvícími v zátoce, byl úřady speciálně upozorněn na to, že koncese se vztahuje na honitbu (Pro Terezu Hyťhovou viz výše), nikoli však na pomorsko dobro, tedy na zátoku a pás pobřeží do vzdálenosti 6 m od moře.

Vypadá to, že navzdory upozornění úřadů na místě stále působí soukromá ochranka, která protiprávně jachtaře vyhání.

Vydáte-li se do zátoky, musíte s tímto počítat. Jste-li otrlé povahy, nemusíte se nechat vyhnat a na pomoc si můžete povolat i chorvatskou policii. V takovém případě je ale dobré vědět o těchto stránkách, na kterých koncese na pomorsko dobro najdete.

4351
Na horu