Search
× Search
Oceanis Yacht 60
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Oceanis Yacht 60

Francouzská loděnice Beneteau představila novou vlajkovou loď. Šedesátistopá jachta připomíná na první pohled úspěšný model First Yacht 53. Elegantní trup, nízká splývavá nástavba a výkonná takeláž, to jsou prvky, které přitahují pozornost.

Pod oběma designy je podepsaná dvojice designérů Roberto Biscontini a Lorenzo Argento. Palubě dominuje prostorný kokpit s dvojicí stolů. Veškeré ovládací prvky jachty jsou staženy až dozadu ke kormidlům. Lavice za kormidly jsou odsazeny mírně dopředu, ještě za lavicemi tak pokračuje paluba a celý prostor na zádi připomíná kokpit centrální. Průchod z kokpitu na boční ochozy je přes záď bez výškových překážek.

Grafika Beneteau

Grafika Beneteau

Kokpit je posunutý mírně dopředu.
Otěž hlavní plachty je umístěna na oblouku nad kokpitem. V nabídce jsou také pevné bočnice bimini, které na oblouk navazují. Plátěné kabrio se v takovém případě posouvá mezi bočnicemi.

Veliká sklopná koupací plošina na zádi ukrývá rozměrnou garáž na dinghy, do které se vejde 2,8 m dlouhý člun poháněný jetem.

V podpalubí je v nabídce tříkajutová verze. Majitelská kajuta s netradičně umístěným dvojlůžkem je umístěna na přídi a patří k ní i vlastní rozměrná koupelna.

Grafika Beneteau

Grafika Beneteau

Navigační stolek a část kuchyně.
Kuchyně se přemístila od hlavní lukny do přední části salonu, kde zabírá celou šíři trupu. V salonu je na levoboku stůl s pohodlným sezením pro 6 osob. Na pravoboku najdete sofa a rozměrný navigační stolek. Na zádi dvě identické kajuty s vlastními koupelnami.

V nabídce jsou dvě verze takeláže. Standardní stěžeň s rolovací plachtou je vysoký 24,5 metru a základní oplachtění má plochu 139 m2. Při volbě klasické hlavní plachty je stěžeň o 1,5 m vyšší a základní oplachtění má 180 m2.

Parametry

Grafika Beneteau

Grafika Beneteau

Paluba

Celková délka    18,80 m

Délka trupu        17,64 m

Šířka      5,30 m

Ponor    2,65/2,20 m

Výtlak    21 500 kg

Balast    5000 / 5650 kg

Výška stěžně      24,50 m 

Grafika Beneteau

Grafika Beneteau

Vnitřní uspořádání

Plocha hlavní plachty     77 / 98 m2

Plocha geny       62 / 82 m2

Code 0 125 / 140 m2

Asymetrický spinaker     250 / 270 m2

Motorizace         150 hp

Nádrže na naftu               500 l

Nádrže na vodu 800 l

Design   Biscontini Yacht Design

Více zde

2001
Na horu