Search
× Search
Nový katamaran Excess 14
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nový katamaran Excess 14

Novinkou ve světě turistických katamaranů je druhý největší produkt francouzské značky Excess. Jachta pojmenovaná Excess 14 vznikla v designérské kanceláři VPLP, která dlouhá léta dominuje ve světě závodních vícetrupých jachet.

Brány loděnice opouští na pohled lehká konstrukce, kdy všechny stěny nástavby jsou prosklené a zakryté subtilní střechou elegantních tvarů. Lehkost nástavby podtrhují neutrální nezatmavená skla. Stěžeň je před nástavbou, ráhno nízko nad střechou. Trupy jsou relativně nízké, což snižuje snášení větrem. Kormidelní kola jsou jako u všech katamaranů Excess na zádích plováků a mají přímý a krátký převod na kormidla. Listy kormidel byly pro lepší reakce prodlouženy.

Grafika Excess Catamaran

Grafika Excess Catamaran

Světlý a vzdušný salón.
Katamaran je vybaven dlouhým čelenem pro použití plachty Code 0 nebo genekeru. Na čelenu je ještě jedno místo pro instalaci velké geny. Hlavní plachta je typu square top. V nabídce jsou dvě délky stěžně, sportovnější verze je o 176 cm delší.

V nabídce jsou dvě verze interiéru, tříkajutová majitelská a čtyřkajutová, která má šanci se objevit v charterových firmách. Plováky se směrem k palubě rozšiřují, je v nich tedy více než dost místa. V majitelském plováku je vedle kajuty s dvojlůžkem také velice prostorná koupelna a na přídi soukromá šatna, která se může proměnit v další dvojlůžkovou kajutu.

Parametry 

Image

Délka trupu        13,34 m

Šířka      7,87 m

Výtlak prázdné lodě        11 700 kg

Ponor    1,48 m

Výška stěžně      19,78 / 21,54 m 

Image

Plocha plachet proti větru           118 /134 m2

Code 0  55 / 72 m2

Motorizace         2 x 45 hp

Nádrže na naftu               2 x 200 l

Nádrže na vodu 300 l (+300 l) 

Image

Design   VPLP

Více informací f.a.s yachting

1828
Na horu