Search
× Search
Nový First od Beneteau
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Nový First od Beneteau

Vývoj oblíbených cruiser-racerů řady First v posledních letech stagnoval. Loni loděnice představila hned několik novinek. Ta největší bude veřejnosti představena až letos na konci léta. Jemnuje se First Yacht 53.

Dlouhá léta se zdálo, že Beneteau se k oblíbené řadě First snad již nevrátí. Loni přišla překvapivá zpráva, že Beneteau koupilo slovinskou loděnici Seascape a její produkce byla zařazena do řady First. O nové malé Firsty tak bylo postaráno. To jsou však jachty do 27 stop délky. Příznivci větších jachet si museli stále počkat.

First Yacht 53

Během výstavy v Düsseldorfu francouzská loděnice konečně představila první „dospělou“ jachtu First. Celková délka je přes 17 metrů (i s dlouhým čelenem), délka trupu téměř 16 metrů. Na vyladění trupu pracoval architect Roberto Biscontini, design měl na starosti Lorenzo Argento. Jde o jachtu klasických nadčasových linií, s nízkou splývavou nástavbou a širokou výkonou zádí, která je otevřená podobně, jako kokpity na závodních speciálech. Sportovnímu vzhledu by měly odpovídat i plavební vlastnosti.

Interiér bude otevřený, velmi vzdušný a prosvětlený. To je patrné již na prvních zveřejněných skicách.

Na zádi bude k dispozici garáž na pomocný člun, bude nabízena karbonová takeláž.

Půjde o pohodlnou turistickou jachtu se sportovním potenciálem a moderním vzhledem, který však dokáže respektovat klasické linie.

K představení jachty veřejnosti dojde v září na veletrhu v Cannes.

Parametry

Celková délka

17,14 m

Délka trupu

15,97 m

Šířka

4,99 m

Ponor

2,50 / 3,00 m

Výtlak

15 500 kg

Balast

4 500 kg

Hlavní plachta

90 m2

 Gena 110%

78 m2

Výkon motoru

80 hp

Nádrž na naftu

400 l

Nádrž na vodu 

700 l

Více

zde

 

Vytisknout
3361
Na horu