Search
× Search
Není pravda, že…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Není pravda, že…

Černá stavba mola a kotviště u restaurace Fešta na ostrově Žut nedaleko ACI maríny patří murterskému radnímu Krešimiru Mudronjovi, napsal chorvatský portál Morski.hr. Je to pravda, nebo není?

Dva měsíce po tomto článku se chorvatské redakci ozvala advokátní kancelář Sandry Dimitrijević, aby uvedla věci na pravou míru.

Není pravda, že nové nelegální molo na Žutu staví Krešimir Mudronja, předseda městské rady Murteru.

Je pravda, že stavitelem nelegálních staveb je Mirko Mudronja, velmi vzdálený příbuzný Krešimira Mudronji.

Jak vzdálený?

Eeee, hmmm… Nooo, je to jeho otec.

Není pravda, že Krešimir Mudronja, majitel restaurace Fešta, začal v letech 2010/2011 stavbu kotviště u restaurace Fešta bez povolení a dokumentace.

Stavba začala již před lety 2010/2011. Začal ji pan Marko Mudronja, velmi vzdálený příbuzný Krešimira Mudronji.

Jak vzdálený?

Eeee, hmmm… Nooo…

Není pravda, že Krešimir Mudronja se snaží za pomoci svých konexí na nejrůznějších úřadech zlegalizovat nelegální stavby.

O legalizaci se nesnaží pan Krešimir Mudronja, ale společnost COLONIA doo.

Kdo je majitelem společnosti Colonia doo?

Majitelem společnosti je pan Marko Mu…. (zbytek jména zanikl ve zvuku kompresoru na nedaleké stavbě společnosti Colonia doo).

Kdo je ředitelem společnosti Colonia doo?

Ředitelem společnosti je pan Krešimir Mu… (zbytek jména zanikl ve zvuku kompresoru na nedaleké stavbě společnosti Colonia doo).

A co zmíněné konexe na úřadech?

To je naprostá nepravda. V roce 2022 obdržela státní inspekce udání na firmu Colonia doo a toto udání začala neodkladně řešit. Šetřením byl pověřen Branko Mudronja, zástupce inspekce v Šibeniku. Šetření o přítomnosti nelegální stavby zatím nebylo z důvodu nepřízně počasí, poruchy služebního motorového člunu a nemoci asistenta podavače vyvazovacích lan na člunu státní inspekce, ukončeno.

Inu, situace na ose Murter – Žut se zdá být docela zamotaná.

Navíc se po dalším šetření ukázalo, že sekretářkou ředitele oddělení koncesí na mola plovoucí i pevná v oblasti severní Dalmácie je jistá Sandra Mudronja…

Některé informace v tomto článku se nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů.

859
Na horu