Nekonečný souboj s bezvětřím
Letošní ročním Middle Sea Race je pro menší jachty neustálým soubojem s bezvětřím. Koláček s Tomkem na Marina 21 se včera navečer konečně rozlétli přes 10 uzlů a ujížděli soupeřům, aby následně vítr znovu klesl k nule, celý balík se opět sjel dohromady a pokračovala již tolikrát rozehraná loterie v bezvětří.
Nyní se blíží k ostrovu Ustica severně od Palerma. Najíždějí si k severozápadu. Podle předpovědi by tam měl vítr vydržet. Nad Palermem by měla být bublina bezvětří. Realita je ale taková, že lodě poblíž ideální trasy plují rychleji. Předpovědi navzdory. A severní trasa je samozřejmě výrazně delší.
Musí to být trápení. Vymaníte se z bezvětří, ujedete soupeřům, uvíznete v bezvětří a vidíte, jak vás v posledním větru znovu dojíždějí.
A trápení nebude konec ani po objetí Sicílie a změně kurzu na jih. Na řadu přijde stoupačka. Dlouhá stoupačka. Mohla by ale být stabilní a Koláček s Tomkem by si mohli konečně odpočinout.
Ale nyní alespoň jedna dobrá zpráva. Znovu se rozjíždějí...
Polohu lodí najdete zde.
889
Související články
Co řekl Pavel Nesvadba o Fastnetu s týmem Milana Koláčka
Co řekl Pavel Nesvadba o Fastnetu s týmem Milana Koláčka
Jaké to je jet offshore závod na superrychlém závodním speciálu Class40 s profesionály? Povídal jsem si o tom s profeionálním fotografem, horolezcem a jachtařem Pavlem Nesvadbou. I on jako zkušený jachtař byl překvapen, jak je to tvrdé.
Co dělá Milan Koláček, když nezávodí?
Co dělá Milan Koláček, když nezávodí?
Podíváme se na současný program Milana Koláčka, který závodí v profesionální třídě Class40 a vede si skvěle. Jaký je jeho program po Fastnetu? Odpočinek, nebo sprint za povinnostmi?
Milan Koláček, ohromný úspěch i prostor na zlepšení
Milan Koláček, ohromný úspěch i prostor na zlepšení
Milan Koláček zajel ve světové špičce 6. místo ve své prvním sólové regatě. Co řekl o závodu, kde jsou jeho slabiny, jaký je další program a co mu chybí?