Search
× Search
Někdy tě posere pták…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Někdy tě posere pták…

Špatnej den. Něco takového se muselo honit hlavou kapitána MV Vera Su, když loď jemu svěřená ryla kýlem dno u bulharského mysu Kaliakra nedaleko Varny. Možná si nakonec vzpomněl na citát z filmu Big Lebowski…

A když nevzpomněl, jeho chyba. Jinak by věděl, že špatné se k dobrému zase obrátí…

Nákladní loď plující pod panamskou vlajkou si to valila v pondělí ráno Černým mořem rychlostí necelých 7 uzlů. Najednou hluk hroutících se plechů, poskakování po dně, všichni na nohou.

MV Vera Su skončila svoji pouť světovými moři na skalách bulharského mysu Kaliakra. Naštěstí se náraz obešel bez znečištění moře v okolí, a dokonce i bez zranění.

Proč k nehodě došlo, je zatím ve hvězdách. Do případu se zapojila také bulharská kriminálka, územní pracoviště ГДНП Varna, Улица Цар Калоян 2, komisař Илиян Илиев. Podle nepotvrzených zpráv byl k vyšetřování vybrán proto, že má s mořem zkušenosti. Na pracovišti se o něm ví, že v červnu roku 1976 (přesné datum není známo) plul lodí typu Ракета II na trati Поморие - Болшевик – Бургас, se zastávkou na ostrůvku Болшевик a s pauzou na koupání.

Vyšetřování zatím nepřineslo žádné výsledky. Komisař Илиян Илиев přešlapuje na místě a seznamuje se s odborným názvoslovím. Jakmile Илиев vklouzne do terminologie, odehraje se výslech svědků.

Loď se mezitím stala cílem výletů městského obyvatelstva z Varny, kteří se fotí na mysu s vrakem v pozadí.

Turecká posádka nákladní lodě zatím nelení. Třetí důstojník Kâmil Koç dostal za úkol odlehčit příď lodě, aby se podařilo ji osvobodit ze sevření skal. Pan Koç si situaci vyložil po balkánsku. Pytle ukrajinského hnojiva Green Power NPK, které loď vezla, jsou vykládány na pobřeží a třetí důstojník je prodává zemědělcům z nedaleké vesnice Българево za výhodné ceny. V seznamu nákladu určenému pro pojišťovnu figuruje prodané hnojivo v kolonce ZNEHODNOCENO ZTROSKOTÁNÍM.

Některé informace z tohoto článku se nepodařilo ověřit.

 

 

 

 

 

2864
Na horu