Search
× Search
Nejlepší jachtařské knížky v českém jazyce
Daniel Vodička
/ Kategorie: Knihy

Nejlepší jachtařské knížky v českém jazyce

Na Lodních novinách pro vás máme připravených několik pečlivě vybraných jachtařských knížek v českém jazyce. Vybírali jsme povedené knihy, které vám na moři pomohou, díky kterým budou vaše plavby bezpečnější.

Všechny tyto knihy jsme pečlivě vybírali z desítek knih s jachtařskou tematikou tak, aby byly pro vás co nepraktičtější a nejlépe srozumitelné.

Náš výčet začneme a zakončíme knihami, které byly vydány Lodními novinami. Knihy můžete zakoupit zde.

Přístavní manévry

Úspěšná kniha přišla z tiskárny již potřetí. Toto upravené vydání zahrnuje i manévry na jachtách se dvojicí kormidelních listů. Jde o knihu, o které jsme (ve vší skromnosti) slyšeli již mnohokrát, že je nejlepší knihou o přístavních manévrech. Je barevná a plná obrázků…

Počasí na moři

Vynikající kniha Davida Houghtona, která je klasikou v oboru meteorologie pro jachtaře. Protože meteo znalosti jsou dnes pro bezpečnou plavbu tím nejdůležitějším, měla by být tato kniha součástí každé jachtařské knihovny. Díky ní pochopíte, co se děje a proč. Dokážete si utvořit vlastní závěry.

S větrem o závod

Další z knih z pera Davida Houghtona. Díky ní rozšíříte znalosti získané v publikaci Počasí na moři a hlavně se zorientujete v detailech, jako jsou lokální vlivy. Kniha je trochu vícce zaměřená na závodní jachtaře, ale stále mimořádně platná pro turisty. Obě knihy Davida Houghtona jsou napsané tak, že jsou snadno pochopitelné i pro laiky.

Trimování plachet

Útlá a dobře srozumitelná publikace britské RYA o správném nastavení plachet. Správný trim plachet není jen o tom, že poplujete rychleji, ale také bezpečněji. Také tato kniha je napsaná jednoduchým jazykem a je vhodná jak pro laiky, tak i pro zkušenější jachtaře. Další z nezbytností pro lodní knihovny.

Chorvatsko 888 přístavů a zátok

Tato kniha se stala nejpoužívanějším jachtařským průvodcem po Jadranu a my nabízíme nejnovější a nejaktuálnější 12. vydání. Dozvíte se vše nezbytné o přístavech o zátokách, o kotevních bójích a o cenách, na které je třeba se připravit.

COLREG, komentovaná pravidla

Dopravní předpisy na moři se jmenují COLREG. Jsou celkem stručné a jasné. Je však třeba je dobře pochopit. K tomu slouží výborně napsaná komentovaná pravidla od Tima Bartletta. Nejenže budete mít COLREG vždy s sebou, ale navíc s jasným vysvětlením.

VHF kompletní průvodce pro jachtaře

Kniha zkušené jachtařky a instruktorky britské RYA Kateřiny Staňkové. Vysílačky VHF umí dnes více než dříve. Také jsou ale složitější. Umíte je správně použít a využít jejich možností?

Jachtařský slovník

Na závěr je tu druhá publikace Lodních novin. Slovník, který obsahuje přes 3500 anglických výrazů. Jedná se o slovník výkladový, jehož součástí je i mnoho obrázků a fotografií. Pokud čtete odbornou literaturu v angličtině, je tento slovník pro vás nezbytností.Máme posledních 25 kousků.

Knihy můžete zakoupit zde.

5016
Na horu