Search
× Search
Nebezpečný požár zuří u Vodice a Šibeniku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nebezpečný požár zuří u Vodice a Šibeniku

V oblasti Vodice, Zatonu a Rasline zuří od včerejška nebezpečný požár. Zasaženy byly také domy. Obyvatelé byli evakuováni také pomocí lodí po řece Krce. Zavřená je část magistrály.

S požárem bojovalo i během noci 210 hasičů z několika županijí, 55 vojáků chorvatské armády a 75 policistů. Je zavřena část cesty D8 v délce 5 km, dále Jadranská magistrála od Šibenického mostu do odbočky na Vodici. Jako objížďka slouží dálnice A-1 a silnice D-56 přes Skradin.

Připraveny jsou objekty pro evakuované domácí i turisty. Jedním z nich je škola v obci Bilice, která je určena pro obyvatele Rasline a Zatonu a turisty od tamtéž. Další kapacity jsou připraveny ve Skradinu.

Požáru padlo za oběť i několik domů v uvedených vesnicích, dokonce včetně bazénu. Policie vyzývá dospělé obyvatele Rasline a Zatonu, aby neopouštěli své nemovitosti a v případě potřeby byli k ruce zasahujícím hasičům.

2094
Na horu