Search
× Search
Mečoun, bagr a mladíci na pláži
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Mečoun, bagr a mladíci na pláži

Léto je tady a všichni míří na pláže, aby předvedli své zbraně. Na Makarské vyrazil mezi hrstku odvážných turistů bagrista i se svým strojem, v Primoštenu ohrožoval turisty mečoun svojí bodnou zbraní a v Žaborići nedaleko Šibeniku atakovala dvojice mladíků městský mobiliář. A také se ztratil pes…

Mečoun číhající na turisty

Na pláži v Primoštenu ohrožoval turisty hlady zdivočelý mečoun. Najížděl až na samou pláž a hledal lidskou kořist, která je v této době již na Jadranu běžná. Letos však nic… Koronavirus je a turista není.

Podle informací chorvatského ichtyologa prof. Zdravka Ribariće je hladový mečoun na pláži velmi nebezpečný a dokáže zlikvidovat celou turistickou sezónu. V uplynulém roce prý na ostrově Vis napadl mohutný mečoun dvojici učitelek ze Šluknovského výběžku. Jedna skončila s nepěkně posekaným ňadrem na oddělení ARO fakultní nemocnice v Komiži, druhá bohužel svým sečným zraněním podlehla. (tuto zprávu se nepodařilo ověřit)

Foto Facebook DDMN

Foto Facebook DDMN

Když se maká...
Bagrista na Makarské

Hrstka odvážných turistů se na Makarské slunila na pláži. Obdivovali to, co umí jen koronavirus, tedy turistická střediska bez lidí. Líně se převalovali z boku na bok a užívali si prostor běžně nedostupný. Kde jindy je plážový pokryv přes ručníky jen stěží diagnostikovatelný, jsou letos patrné oblázky.

Údržba plážového povrchu je zřejmě časově náročná, protože celá zima nestačila na přípravu sezóny a jižní pracanti musí finišovat až nyní. Turista neturista. Razantní bagrista najel na pláž se svým strojem, kámoš mu tam sklopil valník štěrku frakce 4/8 a turista se musel zvednout, aby se nestal součástí nového povrchu pláže. Když se na jihu maká, tak létají třísky!

Foto Screenshot

Foto Screenshot

Mladíci trestají lavičku za nedostatek úcty.
Síla k mládí patří

V Žaborići u Šibeniku si dvojice již skoro dospělých mladíků hledala místo na zemském povrchu. To k tomu věku patří. Je třeba si vykolíkovat svůj claim, ukázat okolí svoji sílu, vycenit zuby.

Manifestaci síly odnesla lavička. Neprojevila dostatečnou úctu, proto musela skončit v moři. Odmítla se podvolit…

 

 

 

Foto Facebook

Foto Facebook

Teri
Traži se pas...

Na Žutu se ztratil pětiletý Teri. Nádherný exemplář německého jagdteriéra. Nebojácného psa s velkým srdcem, povahou lovce, pracanta, ostrého a tvrdého. Ztratil se u restaurace Bijanko asi před týdnem za bouřky. Pokud ho najdete, kontaktujte majitele.

Poznámka redakce: Vzhledem ke zkušenostmi s jagdteriéry se nám nezdá charakteristika psa podle jeho majitele.

Miroljubiv, ne ganja mačke, ovce niti druge životinje.

Pokud jste někdy viděli jagdteriéra, těžko si dovedete představit, že nehoní kočky, ovce, ani jiné živočichy…

A prý se bál bouřky.

Jagdteriér?!

 

4710
Na horu