Search
× Search
Lodní servis v nejmenované zemi
Daniel Vodička

Lodní servis v nejmenované zemi

Jak vypadá zimní údržba jachet v nejmenované zemi na Jadranu? Před pár dny jsem dostal email od kamaráda, který má v této zemi jachtu a využívá služeb tamních firem.

Ahoj Dane, píše tvůj zpravodaj z nejmenované země na Jadranu. Jsem v nejmenované maríně, která se nachází cca 20 námořních mil jihovýchodně od nejmenované největší maríny na Jadranu, ve které jsem stál loni.

Vypluli jsme směr nejmenovaný ostrov a po 15 minutách se mi zakouřilo z motoru. Tak jsem na 15 m hloubky hodil kotvu a začal sondovat problém. Zkontroloval jsem výfuk a bylo vše v pořádku. Pak jsem zapátral v paměti. Na kurzu o servisu a údržbě lodních dieselových motorů u vás v Praze se mluvilo o tom, že máme taky druhý chladící okruh...

Docvaklo mi, že nejmenovaný servis z nejmenované největší maríny na Jadranu mi měnil vodní pumpu. V nádržce nad motorem nebyla žádná kapalina. Nalil jsem přes nádržku cca 6 l čisté vody a motor začal fungovat bez problémů. Raději jsem se vrátil do nejmenované maríny, která se nachází cca 20 námořních mil jihovýchodně od nejmenované největší maríny na Jadranu. Bylo 14:30, foukal nejmenovaný jihovýchodní vítr a nechtěl jsem někde navečer řešit problémy s motorem.

Co z toho plyne? Nejmenovaný servis ti vymění vodní pumpu a nedá ti zpět chladivo. Kdybych pokračoval možná dalších 10 minut, tak byl motor kaput. Nechci se chlubit, že jsem nějaký vševěd, ale spíš mi pomohl váš kurz a zamyslel jsem se nad vzniklým problémem. Taky bylo dobré, že jsme měli pod sebou 15 m hloubky a nemuseli jsme vytahovat plachtu, abychom neskončili na břehu.

Poznámka redakce

V nejmenované zemi na Jadranu je dobré si po servisu od nejmenované renomované firmy raději vše zkontrolovat. 

4371
Na horu