Search
× Search
Loděnice Perini hlásí návrat
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Loděnice Perini hlásí návrat

Italská loděnice Perini má za sebou peripetie související s vyhlášením insolvence. Poté, co našla silného partnera ve skupině The Italian Sea Group, se ale dostala z nejhoršího a nyní ohlásila nové výrobní plány.

Skupina TISG převzala tradiční značku začátkem roku 2022. Podle informací německého Yachtu měla insolvenčnímu správci poskytnout k vyrovnání závazků loděnice Perini 80 milionů eur. Přestože těžiště TISG se nachází v odvětví motorových superjachet, jejichž délka atakuje 100 metrů, nejsou jí cizí ani plachetnice. Do jejího portfolia patří značky Admiral, Picchiotti a Tecnomar, ale také divize NCA Refit, která se soustředí na přestavby luxusních motorových jachet i plachetnic. Právě tato divize se zatím údajně nejvíce angažuje v přebírání nadvlády nad Perini Navi.

Pod novým vedením plánuje Perini Navi do roku 2024 dodat tři nové plachetnice: 47metrový slup a dva keče o délce 56 a 60 metrů. Nejdelší ze zmíněných lodí od návrhářů Rona Hollanda a Rémiho Tessiera má být ještě v letošním roce předána investorovi, jímž je osmý nejbohatší muž světa, zakladatel společnosti Oracle Larry Ellison.

Plánem generálního ředitele TISG Giovanniho Costantina je, aby v dosavadním sídle Perini ve Viareggiu vznikaly plachetnice do 55 metrů délky, vše nad tuto délku se pak bude stavět v sídle společnosti TISG v Marině di Carrara.

Společnost TISG nedávno oznámila, že pod značku Perini Navi bude spadat i 46metrový katamarán „Art Explora“, který je právě ve výstavbě. Společný projekt designéra Axela de Beauforta a stavitele Guillauma Verdiera vzniká pro francouzského podnikatele a filantropa, správce muzea v Louvre Frédérica Jousseta. Také tento katamaran má být spuštěn na vodu ještě letos a měl by být plovoucí galerií s krátkodobými výstavami, s nimiž bude plout od přístavu k přístavu.

Perini Navi rovněž oprašuje koncept modelové řady Genesis, kterou tvoří tři modely o délce 48, 56 a 77 metrů. V ní se má zračit nová tvář znovuzrozené značky - tradiční linie Perini obohacené o opulentnost TISG. „Komfort motorových jachet jsme přenesli na plachetnice a vytvořili tak harmonickou souhru dvou světů,“ pochvaluje si šéf Giovanni Costantino.

Nová Genesis 48 bude nabízena ve variantách Regatta a Cruising. Veškeré ovládání mají obstarat joysticky u kormidla. Delší Genesis 56 inovovaná návrhářem Malcolmem McKeonem bude spuštěna na vodu až v červenci 2025. U 77metrové lodi se vrací takeláž Falcon se dvěma 62metrovými stěžni.

 

 

204
Na horu