Search
× Search
Libor Hošek: vítěze zdobí dobrá týmová práce
Marie Marková

Libor Hošek: vítěze zdobí dobrá týmová práce

Před zahájením Velikonočky přinášíme sérii rozhovorů s vybranými účastníky závodu. Jedním z nich je Libor Hošek, kapitán týmu Benemedo Sailing. Libor Hošek patří k předním českým navigátorům a odborníkům na weather routing. I letos se zúčastní Velikonoční regaty. Co od něj můžeme očekávat? A Jak je jeho tým připraven? Čtěte dále.

 1. Proč jste si z regat vybral zrovna Velikonočku?
  Je to asi jediná regata, kde se na téměř shodných charterových lodích jedou dvě delší navigační rozjížďky. Parta kamarádů, kde ani nemusí být všichni aktivní jachtaři, tak může ochutnat, jak vypadá offshore jachting a zároveň se může poměřit s velkou skupinou kvalitních soupeřů.
 2. Jaké podmínky jsou pro vás výhodné a které naopak vám nesvědčí?
  Benemedo Sailing má stejně jako loni v posádce dva výtečné kormidelníky - Honzu Kuchaře a Marka Bachtíka. Dobrý kormidelník je velkou výhodou v obtížných podmínkách, tedy ve velmi slabém a zejména pak ve velmi silném větru doprovázeném vlnami.
 3. Jak jste se na závod připravoval?
  Dohodli jsme se s posádkou, kdo co zařídí a jak pojedeme. Zatím vše klape podle plánu. Syn Filip nám vaří „velikonoční“ menu, takže musím chodit ochutnávat. Po očku také sleduji předpověď počasí, ale větší zkoumání ještě přijde.
 4. Která část závodu rozhodne o vítězi?
  Nevím, to se uvidí. Každý rok je to trochu jiné. Vítěze většinou zdobí dobrá týmová práce, méně chyb a více štěstí.
 5. Jste tryskař, nebo volíte otevřené moře?
  Rozhodně tryskař!

Velikonoční regata startuje již za několik dní, tipujte na vítěze závodu a vyhrajte ceny od Helly Hansen. Více zde.

8004
Na horu