Search
× Search
Kurz jachtingu pro páry
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurz jachtingu pro páry

Plujete nejčastěji jen ve dvojici? Nebo jen ve dvou a s malými dětmi? Nebo ve dvou vozíte přátele, pro které je jachting neznámou? Pak musíte umět ovládat jachtu ve dvou.

Připravili jsme na jaro kurz pro dvojice, které takto plují. Kurz doublehanded jachtingu pro rekreační jachtaře. Umíte bezpečně zarefovat plachty ve dvojici? Jak jednoduše stáhnout genu a nevypustit u toho duši? Jak postupovat při obratech? Jak udělat réčko ve dvojici a jaký je postup při halze? Jak budete bezpečně stahovat plachty před přístavem?

A jsou i další činnosti, které ve dvojici vyžadují jiný postup, nebo alespoň jinou přípravu než s plnou posádkou. A to jsme ještě nezmínili přístavní manévry, při kterých je ve dvojici správný postup klíčový.

Jachtu může ovládat 8 členů posádky, nebo sólový jachtař. Čím méně početná je posádka, tím více je třeba znát správný postup. U početné posádky se vždy najde někdo, kdo na poslední chvíli může přiskočit, podržet, přitáhnout. Mnohé věci je možné zvládnout hrubou silou osmi hromotluků.

Ve dvojici není prostor na improvizaci. Vše je třeba mít dopředu vymyšlené, připravené. Správné postupy jsou základem úspěchu. A my vás je chceme naučit.

711
Na horu