Search
× Search
Kurz freedivingu pro jachtaře před prázdninami
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Kurz freedivingu pro jachtaře před prázdninami

Znovu vypisujeme kurz freedivingu pro jachtaře. Umíte se potopit k zaseklé kotvě do 10 metrů hloubky? Jste schopni dole zůstat dostatečně dlouho na to, abyste s uvízlou kotvou dokázali něco udělat? Chcete si z freedivingu udělat koníček na celý život?

Při kotvení jsem se vždy snažil řídit heslem, že kotvím na hloubce, kde jsem schopen se v případě nutnosti ke kotvě potopit. Několikrát se mi to vyplatilo. Naposled v půjčených brýlích, do kterých teklo v Řecku, kde se nám kotva dostala v hloubce 13 m pod starý masivní kotevní řetěz a nešla uvolnit.

Nejsou to ale jen okamžiky, kdy je třeba uvolnit kotvu. Jsou místa, kde jsou na dně betonové bloky po kotevních bójích, ke kterým se stačí jen uvázat. Také mohou spadnout z paluby cennosti, které je škoda na dně nechat. Nebo prostě jen chcete obdivovat krásy života pod hladinou a zpestřit si tak pobyt na jachtě.

Pro všechny jachtaře jsme připravili se špičkovým trenérem freedivingu Martinem Zajacem jednodenní kurz freedivingu, který je zaměřen na potřeby jachtařů. Kurz je naplánován na 29. června v bazénu Aquapalace v pražských Průhonicích.

Během kurzu se naučíte základy freedivingu, naučíte se jak pracovat s dechem, na co si dávat pozor, jaké vybavení a pomůcky by měl mít každý jachtař s sebou, naučíte se správně plavat s ploutvemi, uplavat pod vodou 25 – 50 metrů na jeden nádech, pochopíte základy fyziologie a psychologie freedivingu a v potápěčské jámě pak techniku zanoření, techniku pohybu, vyrovnávání tlaku, relaxaci a samozřejmě práce pod vodou.

Na letní plavbě už nebudete mít problém se potopit všude tam, kam budete potřebovat.10 nebo dokonce 15 metrů pro vás nebude nepřekonatelnou hranicí. 

Přihlásit se můžete zde.

 

2770
Na horu