Search
× Search
Knihy k Vánocům pro jachtaře
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Knihy, Zajímavosti

Knihy k Vánocům pro jachtaře

Stále Vám můžeme nabídnout knihy pro jachtaře jako vánoční dárky. V našem malém eshopu není knih mnoho, ale na jejich výběru jsme si dali záležet. Jště dnes je můžeme odeslat přes Zásilkovnu, nebo zítra DPD. 

 

Richard Konkolski: Být první

Image
Richard Konkolski: Být první Adam Chroust
Z naší nabídky, kterou najdete zde, jsme vybrali především tyto dvě publikace. Máme tu knihu vydanou k 80. narozeninám Richarda Konkolského. Vzhledem k tomu, že mnozí čtenáři Lodních novin jsou moji vrstevníci, vím, co pro ně jméno Konkolski znamená.

Moje dětství bylo ve znamení knih od Richarda Konkolského a samozřejmě také o Richardu Konkolském. A o sólových závodech přes Atlantik. O závodu OSTAR od jeho vzniku a samozřejmě o účasti našeho jachtaře na jedné z nejmenších startujících jachet. Předpokládám, že všichni vědí, že se jmenovala Niké…

Nyní je tu nádherná knížka od Adama Chrousta (autor knihy Stingl Miloslav, Biografie cestovatelské legendy, která byla oceněna Magnesií Literou) o Richardu Konkolském a jeho životě. Účasti v závodech, plavba kolem světa, emigrace s rodinou atd.

Je to velkolepá kniha o 664 stranách s více než 700 fotografiemi a význačnými dokumenty. S mapami, úryvky z deníků, s osobními poznámkami.

Knihu můžete objednat zde.

Cena knihy je 1198 Kč.

Přístavní manévry

Image
Přístavní manévry
Druhou knihou, kterou chceme doporučit, je v Lodních novinách vytvořená publikace Přístavní manévry. Jedná se v posledních letech o jednu z nejúspěšnějších jachtařských knih u nás. jde o aktualizované vydání. 

Kniha Přístavní manévry je ve svém oboru bestsellerem. Od roku 2015, kdy vyšla poprvé, ji vydáváme již potřetí. Podle pravidel knižního trhu se sice jedná o druhé vydání (po prvním vydání následoval dotisk a nyní tedy druhé vydání) brány tiskárny však kniha opouští již potřetí.

Tentokrát s mnohými úpravami. Tu nejhlavnější najdete ve druhé polovině knihy, kde jsou rozkreslené jednotlivé manévry. Tentokrát je u každého z manévrů dodána specifikace, jak se manévr liší na lodi s dvojicí kormidelních listů, případně jestli se vůbec liší. Počet jachet s dvojicí kormidelních listů roste a naše kniha je první na světě, která se manévry s nimi zaobírá takto detailně.

Jedna z nových stránek v knížce je určena pro příznivci Jirky Pacáka, který je jedním z našich nejzkušenějších skipperů. Co konkrétně radí se dozví až majitelé knihy.

Také v první polovině přibylo několik zajímavých aktualizací a doplňků, které vám v přístavech a marínách pomohou.

Kniha je tedy znovu k mání, objednávat si ji můžete zde. Je nová, lepší, hezčí, barevnější, zajímavější, užitečnější a je v ní i Jirka Pacák.

Ceny knihy je 590 Kč.

 

395
Na horu