Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Jachta ukradená v Chorvatsku nalezená v Brazílii
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Jachta ukradená v Chorvatsku nalezená v Brazílii

Před 4 měsíci byla v Chorvatsku ukradena jachta Hanse 588 Mischief. Před pár dny byla nalezena na bezmála druhém konci světa. V Brazílii. S novou ruskou registrací.

Plachetnice zmizela 14. července, kdy byla naposledy zaznamenána nedaleko Mljetu. V té době byly na palubě 4 osoby, dvě portugalského a dvě lotyšského občanství.

Před třemi týdny jachtu poznal jihoafrický jachtař na kotvišti u přístavu Natal. Kontaktoval chorvatskou charterovou společnost a poslal snímky nalezené jachty. Charterové společnost podle několika detailů poznala, že se jedná o jejich jachtu a kontaktovala brazilskou policii.

Brazilská policie jachtu zadržela a spolu s ní i posádku. Posádka jachty se vykazovala novou ruskou registrací podle které se jachta jmenovala Albina. V Brazílii je již od 20. září, kdy zakotvila v přístavu Porto Alegre. V té chvíli byl na palubě jen ruský skipper a jeden litevský občan. Tato dvojice zaplatila stání v Natalu na 60 dnů a po týdnu odletěla a na loď se nalodila žena narozená v Lotyšsku.

Vyšetřování v Brazílii pokračuje, zapojen je i Interpol a Europol.

 

2034
Na horu