Search
× Search
Evropská jachta roku 2
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Evropská jachta roku 2

Také v kategorii Performance Cruiser najdeme v širším výběru trojici jachet. Tentokrát je to po jedné lodi z Francie, Itálie a Dánska. Vítěz bude známý již za pár dnů na veletrhu v německém Düsseldorfu.

Performance Cruiser

Beneteau First Yacht 53

Loděnice Beneteau nesází novým Firstem na závodní jachtaře, ale na majitele, kteří hledají rychlou a sexy turistickou jachtu. Beneteau se tímto krokem vydala na pole, které bylo donedávna ovládané loděnicemi, jako je Solaris, Grand Soleil a další. Krok na neprobádanou půdu se povedl. O jachtě jsme tento týden psali v testu. V článku najdete výhody a nevýhody jachty, která přitahuje pozornost široké veřejnosti.

Italia 11.98

Mladá italská loděnice se zaměřuje na sportovní jachty. Jejich menší model 9.98 používá i náš tým Giulia, který získal mimo jiné stříbro na evropském šampionátu ORC. Jachty této značky jsou optimalizované pro handicap ORC. Jsou to italské lodě a jako takové mají raději slabší vítr, ve kterém dominují. Dobře vypadající sportovní jachta má uvnitř i jednoduchý interiér, který ji dělá vhodnou i pro cruising.

X Yachts 4.0

Dánská loděnice má za sebou již čtyři úspěšné dekády. Model 4.0 patří k nejmenším lodím v současné výrobní řadě loděnice. V podpalubí najdeme ukázku klasické loďařiny, dvě nebo tři kajuty, centrálně umístěný salon, plno dřeva. Před pár lety běžné věci, jsou dnes vytlačovány modernějším a jednodušším uspořádáním. Jde o klasickou X Yachts. Lehká, rychlá a samozřejmě mimořádně kvalitní jachta. Za pár dnů uvidíme, která ze zvolené trojice uspěje.

3126
Na horu