Search
× Search
Druhá etapa Velikonočky je tady
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Druhá etapa Velikonočky je tady

Druhá etapa Velikonoční regaty se  liší od všech předešlých. Na startovní pole je připravena cikcak etapa, s mnoha nebezpečnými zákrutami. Tentokrát bude menší prostor na taktizování při volbě trasy.

Start před Vela Lukou, dále Sušac pravobokem, mezi Vis a Biševo, Svetac pravobokem, Drvenik Veli levobokem, Mulo levobokem a do cíle u Murteru. Předpověď slibuje bóru, která se bude přes den stáčet na severozápad. Foukat by mělo, ale nebude to již divočina jako v minulých dnech.

Kdo je po první etapě favoritem závodu? Druhá etapa někdy dokáže pořadím řádně zatřást. Navzdory této zkušenosti bych ve druhé části, a tedy i v celé regatě, favorizoval brněnský tým Martina Pospíšila, který doplul v první části na druhém místě.

Dobře známé jsou i dovednosti Jana Hirnšala, kterému by měla nově vytyčená trať, kde role štěstí je výrazně potlačena točnými body, také vyhovovat. Z první etapy však má osmičku a to bude jeho šanci na prvenství přistřihovat letky. Tým Newton se dlouhodobě dere vzhůru a bylo by překvapením, kdyby si nechal vzít medaili. K týmu Ladislava Sloty nemáme dostatek informací, tak raději mlčíme.

No a Standa Štrobl? S palubním týmem, který z kuchyně podporuje podporuje muž, jehož podoba je (skoro) neznámá, a který Velikonoční regatu zakládal a dlouho vedl? V první etapě tým zajel výborně. Ve druhé uvidíme, jak se vypořádá s technicky náročnější tratí.

Polohu lodí můžete sledovat zde.

648
Na horu