Search
× Search
Dobrodruh
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Dobrodruh

V Postiře na Brači si hodil do vody kajak, vzal pádlo, naložil dvě malé děti a vyrazil na dobrodružnou plavbu na Dugi Rat na pevnině. Je to 3,5 míle, ale s malými dětmi, které moc nepomůžou… Vypadá to na dobrodružnou povahu.

Informaci o trojici mořeplavců obdržela policie na Brači včera v 1630. Objevitelé dalekých obzorů se vydali na plavbu v 1130 a o pět hodin později ještě nebyli zpátky. Do hledání se ihned pustil policejní člun a ze Splitu vyplula soukromá loď jednoho ze členů Horské služby.

Trojice avanturistů byla nalezena v hotelu v Podstraně, kde vyčerpaní požádali o ochranu před vlastní neuvážeností. Podstrana je od Dugiho Ratu, ke kterému mířili, vzdálena cca 5 mil na severozápad.

Policie převezla trojici zpět do Postiry, kde už na ně čekala manželka velitele výpravy ve stavu, který připomínal Papinův tlakový hrnec s ucpanou pojistkou. Nejstarší z dobrodruhů tak nakonec ocenil, že nebyl policií předán do rukou příslušnice něžného pohlaví, ale byl odveden na služebnu k podání vysvětlení.

2342
Na horu