Search
× Search
Dnes pozor na severu Jadranu…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Dnes pozor na severu Jadranu…

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným… Platí to nejen pro domácí hřiště, kde nám mají teploty o víkendu spadnout až někam do října, ale i pro sever Chorvatska. Dnes bude na severu přecházet studená fronta.

Všichni jachtaři vědí, nebo by měli vědět, že studená fronta znamená nebezpečí. Dnes je třeba si dát pozor na Istrii a v Kvarneru. Chorvatští meteorologové vydali toto varování

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Dnešní noc na severu Jadranu
Upozorenje

Prema kraju dana i u noći na sjevernom Jadranu mogući su udari NE vjetra 35-45 čvorova. Od sredine dana na sjevernom, od sredine noći i na srednjem Jadranu mogući su neverini.

Navečer a v noci na severním Jadranau nebezpečí nárazů NE větru 35 – 45 uzlů. Od odpoledne na severním a od půlnoci i na středním Jadranu nebezpečí bouřek.

 

Tak tedy vypadá varování meteorologů. Pro jachtaře v oblastech, na která jsou vydána varování, to znamená zvolit konzervativní (bezpečné) stání, raději se nepouštět do žádných divočin.

V dotčených oblastech doporučujeme pečlivé studium předpovědí a nezapomeňte ani na radarové snímky.

Ani v dalších dnech to nevypadá na letně stabilní počasí. Ve čtvrtek a pátek přijde jugo, které vyvrcholí přechodem fronty a silnými bouřkami.

1044
Na horu