Search
× Search
Kurzy TOP
Co nás zaujalo v Düsseldorfu 2
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Kam jet

Co nás zaujalo v Düsseldorfu 2

Na výstavě jsme se museli podívat také na asi nejlevnější pětatřicítku na světě. Jmenuje se Viko 35, stojí bez DPH 49 900 EUR a je vyráběna v Polsku.

Design jachty je dílem italského Sergia Lupoliho a povedl se. Proti běžným jachtám polské produkce je to krok správným směrem.

Zvláštním prvkem je bok lodi výrazně zvýšený nad palubu. Je to běžné na mnoha jachtách, ale vždy jen o pár centimetrů. Zde je to téměř 20 cm. Veškerá voda z paluby, a nebude jí málo, poteče dozadu a kolem kokpitu. Za kormidlem může být dost vlhko.

Zajímalo nás také zpracování interiéru. Zde se ukázaly velké nedostatky. Kvalita zpracování i použité komponenty nevzbuzovaly důvěru. A to šlo o jachtu určenou pro výstavu. Příkladem budiž mezera, která zbyla kolem celé kuchyňské desky mezi deskou a zvýšeným „dřevěným“ okrajem. Voda poteče z kuchyňské desky do mezery, kde bude dřevo bobtnat a odcházet. A vedle vody tam skončí i zbytky potravin a kdovíco ještě.

Jde sice o maličkost, mezeru je možné vymáznout, ale o mnohém to hovoří.

Viko 35 má tedy neskutečnou cenovku, ale kvalita je na viditelných místech výrazně slabší. Navíc avizovaná cena platí za značně osekanou verzi s nedostatečnými vinšnami, lihovým vařičem, kormidelní pákou, slabým motorem atd.

Najděte ale jinou možnost za tyto peníze…

Vytisknout
2741
Na horu