Search
× Search
Červený meteoalarm pro Jadran
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Červený meteoalarm pro Jadran

Dnes bude na Jadranu větrno. Nárazy bóry a severního větru mohou zesilovat na 35 – 60 uzlů, pod Velebitem dokonce na 80 uzlů. Pro část Jadranu platí červený meteoalarm.

Cyklóna se formuje nad Jónským mořem, zatímco od severu se nasouvá hřeben vysokého tlaku vzduchu. To znamená velký tlakový gradient a s ním i silný vítr.

Varování chorvatských meteorologů

Mjestimični udari NE i N vjetra u daljnjem jačanju na 35-60, pod Velebitom i Biokovom do 80 čvorova. Na otvorenom ponegdje more 5. Mala je mogućnost za neverin na otvorenom moru južnog i srednjeg Jadrana.

 

Podíváme-li se na Windy, předpověď avizuje zesilující vítr dnes během dne a v noci a vrchol zítra odpoledne. Dnes je možné čekat bóru v oblasti u pobřeží v Kvarneru, pod Velebitem a dále od Biogradu po Dubrovnik. Vítr by mohl sílit na 35 uzlů. To může být pro některé méně zkušené jachtaře na komfortní plavbu příliš.

Během noci by měl vítr mírně slábnout, především na některých místech. Zítra je možné nejsilnější vítr  (přes 40 uzlů)očekávat v Kvarneru, jižně od Istrie a v oblasti Biograd Šibenik. Zítra večer se znovu přidá oblast od Korčuly k Dubrovniku. Ve středu se bude situace uklidňovat.

915
Na horu