ČANY LANEX Cup v polovině
Závod ČANY Lanex Offshore Cup je za polovinou. Vedoucí dvojice již směřuje na jihozápad k cíli, kde bude očekávána dnes v noci. Motivace na palubě vedoucích jachet jsou různé, dokonce i roztomilé na první pohled.
Většina posádek otočila dnes v noci a ráno za proměnlivého větru nejvzdálenější bod trasy maják Christianso, čímž zahájila záěerečnou část offshorového závodu, který se jede na Baltu tento týden. Jako první projela pomocným cílem vytyčeným u tohoto majáku již včera krátce po desáté posádka kapitána Jakeše, následována posádkami kapitána Seitla a Nedvědického se vzájemnými hodinovými odstupy. Posádka kapitána Jakeše je evidentně motivována a těží ze zkušeností slovenské jachtařky Petry Strapáčové na palubě (viz foto). Další posádky do pomocného cíle dojížděly již s většími odstupy. Předpověď slibuje během dnešního dne postupné zesilování větru až na 6°B, takže lze očekávat, že návrat do Kühlungsbornu bude rychlejší a první lodě dorazí do cíle již během dnešní noci.
Polohu lodí najdete zde.
4369
Související články
Kréta, buginy a pomeranče
Kréta, buginy a pomeranče
Bylo to v roce 1995. Na lodi, ve které se člověk nepostavil a do které v náklonu teklo. Přistáli jsme divoce na Krétě v Chanii. Vše pro nás bylo nové.
Jak pochopit vítr na rozhraní moře a pevniny?
Jak pochopit vítr na rozhraní moře a pevniny?
Vítr na rozhraní moře a pevniny se mění. Mění směr a sílu. I když to může vypadat jinak, není to žádná magie. Základní vysvětlení je snadné a jednoduše pochopitelné.
Kde bude vítr silnější a kde slabší
Kde bude vítr silnější a kde slabší
Slyšeli jste někdy o konvergentním a divergentním pobřeží? Zní to složitě, ale jde o jednoduchou věc, která vám může velmi pomoci. Pokud víte, jak ji využít.