Search
× Search
35 uzlů na trimaranu s Milanem Koláčkem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

35 uzlů na trimaranu s Milanem Koláčkem

Milanu Koláčkovi na poslední chvíli odřekli dva účastníci plavby na superrychlém závodním trimaranu. Stále tak je šance vyrazit do Lorientu  projet se na jedné z nejrychlejších plachetnic na světě.

Milan Koláček připravil pro milovníky adrenalinového jachtingu neopakovatelný zážitek. Z největší základny oceánského jachtingu na světě můžete vyplout na 18 metrů dlouhém závodním trimaranu. Můžete létat létat vysoko nad hladinou rychlostí hodně přes 30 uzlů.

Zcela výjimečnou zkušenost z paluby superrychlé závodní jachty zatím má jen hrstka našich jachtařů. ORMA trimaran, na kterém se pojede, patřil ještě před pár lety mezi nejrychlejší plachetnice na světě. Nejlepší sóloví jachtaři překonávali na výjimečných strojích (4500 kg výtlak, 18 m délka, 18 m šířka, až 440 m2 plachet, rychlost až 40 uzlů) Atlantik za několik dnů.

Vyplujete na celodenní plavbu od 10 do 18 hodin. Oběd je zajištěn na palubě formou pikniku. Vyzkoušíte si vytažení plachet, jejich trimování, posadíte se za kormidlo, budete dělat obraty… Zažijete pocit závodního jachtaře na oceánu. Adrenalinový zážitek.

K dispozici vám bude Milan Koláček, který vše vysvětli a přiblíží pocit sólového závodního jachtaře.

Pro plavbu Milan zarezervoval trimaran na 3 dny od 27. do 29. května. Je to proto, aby bylo možné vybrat den s optimálním počasím pro divokou jízdu. Vyplouvá se z největší základny offshore jachtingu na světě, z přístavu Lorient na jihu Bretaně.

Základna v Lorientu

Marína, ze které se vyplouvá, byla za války základnou německého ponorkového loďstva. Mohutné bunkry jsou dnes využity na ponorkové muzeum, nebo jako hangáry na výrobu supermoderních jachet. V přístavu je námořní muzeum francouzské jachtařské legendy Erika Tabarlyho. Dále zde uvidíte celou řadu nejnovějších jachet IMOCA, Class 40, Multi 50, Classe Mini atd. Nikde na světě nepotkáte více nejmodernějších offshore jachet. Kromě samotných lodí zde jsou i hangáry největších týmů. Třešničkou na dortu jsou závodní trimarany třídy Ultime. Tyto lodě postavené pro rekordní plavby kolem světa Jules Verne Trophy, jsou všechny z Francie a kotví buď přímo v Lorientu, nebo v nedalekém Trinite sur Mer. Jen návštěva této jachtařské Mekky je zážitkem sama o sobě.

Místo na palubě si můžete přes Lodní noviny objednat zde. Případně můžete kontaktovat rovnou Zuzanu Koláčkovou (+ 420 608 011 287) .

Cena místa na palubě trimaranu 1640 EUR včetně DPH

Termín: den plavby proběhne mezi 27. a 29. květnem 2019

V ceně není doprava na místo a ubytování.

Dopravu a ubytování vám může zajistit Zuzana Koláčková (+ 420 608 011 287) na kterou se můžete obrátit také pro detailní informace.

6667
Na horu