Search
× Search
Úřední slepota
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Úřední slepota

Ostrůvek Bisaga Mala. Na něm vyroste domek k pronájmu, molo, pláž, druhé molo, cesty… Jaký je úřední pohled na všechny stavby?  Žádný. Úřad o žádné stavbě neví.

Podívejte se na Male karte. Hledejte Biograd a od něj se vydejte k Sukošanu. Proplouváte ostrůvky, pak máte před sebou poslední zelený maják, za ním známý ostrov ve tvaru srdce Galešnjak a za ním už je nevelká Bisaga Mala. Určitě jste si ho už někdy všimli. Běhají tam psi, je tam postavené molo a na ostrově domek. Spíš menší vilka se soláry na střeše.

Domek tam stojí již několik let. Bez povolení. Před 10 lety bylo dokonce vydáno rozhodnutí, že vše musí být srovnáno se zemí a uvedeno do původního stavu. Nějak se to nepovedlo a domek se celá léta pronajímá. Cca 3000 EUR na týden. A rostou další mola, pláž...

Nejlepší na celé věci je slepota stavebního úřadu v městečku Turanj, pod který Bisaga spadá. Nikdo nic neví, nikdo nic neviděl. Naprostá Sicílie.

To jsou možnosti, které Chorvatsko nabízí. Samozřejmě v případě, že máte vazby na správné lidi na správných místech. Vazby rodinné, přátelské, nebo jen přízemní vazby finančního charakteru.

2869
Na horu