showTop
× Search
Rozříznout a zase svařit
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Rozříznout a zase svařit

Zajímavý osud potkal jednu z největších kontejnerovek Maersk Honam. Před rokem na lodi začal hořet náklad. V přední části kontejnerovky. K požáru došlo v Arabském moři. Zdála se na odpis, ale vše bude jinak.

Požár na palubě měl bohužel tragické následky. Pět námořníků nepřežilo. Celá přední část lodě byla požárem zasažena a zničena. Vypadalo to na totální ztrátu. Nakonec se ale rejdařství Maersk rozhodlo jinak.

Loď po požáru skončila v loděnici v Dubaji. Po prozkoumání trupu a konzultaci s loděnicí Hyundai, která kontejnerovku vyrobila, bylo rozhodnuto, že se poškozená přední polovina odřízne, zbytek se odveze zpět do Huyndai a dostaví se jen přední část lodě. Hotovo by mělo být na podzim tohoto roku.

Na začátku února byla 228,5 metru dlouhá zadní část kontejnerovky naložena na speciální loď Xin Guan Hua a nyní je na cestě do Koreje.

Docela slušný náklad, nemyslíte?

 

 

Předchozí článek Záchrana muže přes palubu
Další článek Záchrana potopené jachty
Vytisknout
4725

Poslední videa

Závodní jachting

Testy

Čím je jiný Sirius 35 DS

Redaktoři Yachting Mothly zhodnotili, že jde o nejlepší jachtu, jakou kdy testovali. V prosinci se na ní na Baltu projel Dan Přívara. Čím je tato jachta tak jiná, že je nejlepší?

Technika plavby

Vyhledat

Nejbližší události

«březen 2026»
poútstčtsone
2324252627281
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Na horu