showTop
× Search
Jen otázka času, kdy bude průser
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Jen otázka času, kdy bude průser

Ruský tanker Unity naložený ropou po okraj měl problém v Biskaji. Motor, v bouři přestal pracovat motor.

Tanker Unity je 16 let starý aframax tanker plující pod ruskou vlajkou. 16. ledna vyplul z přístavu Primorsk naložený ropou a mířil do Mangalore v Indii. Tanker je ve vlastnictví ruské společnosti Argo Tanker Group. Od září loňského roku.

Počasí v Biskaji v noci na pátek, kdy k tísnivé situaci došlo, bylo neblahé. Zřejmě se však vše podařilo alespoň provizorně opravit (slyšel jsem, že tam místo klíňáku strojníci natáhli kvalitní zimní dámské punčochy ruské výroby), protože nyní je Unity na kotvě schován před vlnami a větrem za poloostrovem Cotentin na severu Francie nedaleko Cherbourgu.

Ruské tankery za sebou mají problematický půlrok. Dva se potopily v Černém moři, Eagle S omylem poškodil kotvou kabely mezi Estonskem a Finskem a je ve Finsku zadržen, Němci zase museli zachraňovat tanker Eventin, kterému se motor roznemohl nedaleko Rujány.

Poznámka na závěr

Proslýchá se, že Rusové jsou v posledních letech lační po starých tankerech stejně, jako medvědi po medu. Pokud náhodou máte nějaký vrak, je nejvyšší čas se ho zbavit.

Předchozí článek Aby plachty déle vydržely
Další článek Na prodej Elan Impression 434 Viento
Vytisknout
1297

Poslední videa

Závodní jachting

Testy

Čím je jiný Sirius 35 DS

Redaktoři Yachting Mothly zhodnotili, že jde o nejlepší jachtu, jakou kdy testovali. V prosinci se na ní na Baltu projel Dan Přívara. Čím je tato jachta tak jiná, že je nejlepší?

Technika plavby

Vyhledat

Nejbližší události

«březen 2026»
poútstčtsone
2324252627281
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Na horu