Chorvatské maríny zůstanou státní
O privatizaci řetězce ACI marín se mluví již léta. Navzdory tureckému angažmá ve firmě ACI nyní vláda jakékoli úvahy o privatizaci zastavila.
Společnost ACI Marinas vlastní 22 marín na chorvatském pobřeží, od severu Istrie až po Dubrovnik. Dlouhá léta se vede politický boj o budoucnost firmy. Dravců, kteří se v každém okamžiku nad kořistí slétali, bylo vždy mnoho. To byl také jeden z důvodů, proč firma stále zůstala pod státní kontrolou. I když ne docela, protože necelých 11 % ACI vlastní turecká Dogus Group, která je mimo jiné majitelem marín v Sukošanu a Šibeniku.
Firma ACI Marinas byla posledním rozhodnutím vlády zařazena mezi 40 firem, které mají zůstat ve státních rukou.
Firma provozuje 22 marín s celkovou kapacitou přes 6000 míst. Brzy by měla být započata stavba 23. ACI maríny. Měla by vyrůst v Novalji na Pagu a její plánovaná kapacita je 300 míst. Stavba by měla být dokončena do 4 let.
6048
Související články
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.
Mladý ostrov vylétl z hnízda
Mladý ostrov vylétl z hnízda
Tento mladý ostrov, který je stále ještě ve svém migrujícím stádiu, potkal Radek Ivan nedaleko Igrane, Je to ještě děcko, přesto Otesánek narostl do rozměrů 3 x 3 metry. Podle předběžných šetření se vylíhl v deltě řeky Neretvy a s podzimním jugem zamířil na severozápad.