Nenápadné molo, majitel neznámý
Na Drveniku v Blue Lagoon vyrostlo nelegálně nenápadné plovoucí molo. Úřady jsou bezmocné, majitel mola je neznámý.
Na východním pobřeží ostrova Veli Drvenik nedaleko Trogiru je zátoka Krknjaši, která nese své jméno podle dvojice ostrůvků, který ji chrání. Kdysi parádní místo, na břehů pár domků mezi olivami a kamennými zídkami. Mělká voda u břehů tyrkysově modrá. V době tikťoků a instagramů byl název Krknjaši nepoužitelný, turisticky neatraktivní. Proto vznikla Blue Lagoon. Univerzální název, kterému rozumí i hotentoti. A každý to chce vidět.
Dnes kotvení v Blue Lagoon připomíná spaní v přeplněném kempu. Přesto laguna táhne a z pobřeží připlouvají hejna blankytnou modří zmámených vetřelců na větších či menších motorových člunech.
Hordy nájezdníků znamenají také příležitost. Příležitost k výdělku.
Aby byla usnadněna cesta financí z palub člunů a lodí na břeh, vzniklo v zátoce nové plovoucí molo. Je dlouhé a samozřejmě krásné.
Jediným nedostatkem mola je, že se při jeho stavbě zapomnělo na otravnou papírovou válku. Molo nemá povolení.
To by nebyl problém, protože molo je nenápadné a úřady a policie si ho nevšimly. Dokud na něj někdo neupozornil. Zodpovědná úřednice v Trogiru, pod který Drvenik spadá, byla informací o molu zaskočena. A prohlásila, že bude proti zlovolnému záboru pomorskog dobra ihned postupovat. Jakmile zjistí, komu molo patří.
Na pátrání po majiteli mola pracuje již několik měsíců. A bohužel bezvýsledně. Molo není možné odstranit a udělit pokutu, protože majitel je neznámý.
Pokud byste měli jakékoliv informace o majiteli mola, můžete pomorskomu redaru z Trogiru dát vědět. Jinak je bezvýchodné situaci. Rád by něco udělal, ale nemůže.
1576
Související články
Tragická nehoda ve Splitských vratech, na závěry je příliš brzy
Tragická nehoda ve Splitských vratech, na závěry je příliš brzy
U Splitských vrat došlo k tragické srážce charterové jachty s českou posádkou a katamaránu Krilo Eclipse. Čtyři lidé nehodu nepřežili. V tuto chvíli je ale předčasné určovat viníka. Rozhodující budou záznamy, přesné místo nehody, kurzy obou lodí a posouzení podle pravidel COLREG.
Co se stalo v maríně Kaštela?
Co se stalo v maríně Kaštela?
Včera jsme zprostředkovali video nehody jachty Salona 46 v maríně Kaštela. O příčinách nehody jsme spekulovali. Nyní zde máme popis nehody od skippera jachty.
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Na výjezdu z pulského přístavu došlo včera ráno k tragické nehodě. Na vlnolamu byl nalezen těžce zraněný a v potopeném člunu mrtvý muž.