× Search
Nejlepší fotografie roku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Kdo se stal vítězem soutěže o nejlepší fotografii roku Lodních novin? Kdo vyhrál fotoaparát Nikon, tašky od Helly Hansen a knihy od Lodních novin?

V první řadě se omlouváme za zdržení vyhlášení soutěže. Byli jsme na výstavě For Boat a ve cvalu výstavou způsobeném jsme nestihli připravit článek o oceněných dříve.

Jako první se podíváme na kategorii Veřejnost, jejíž výsledky již pro vás jsou v podstatě známé.

Foto Petr Daňhel
Na třetím místě se umístil Petr Daňhel. Čtenářům Lodních novin se velmi líbil jeho snímek Chorvatsko, zátoka v NP Kornati. Petr vyhrává knihy Přístavní manévry a Jachtařský slovník od Lodních novin.

Foto Anna Doubková
Druhá skončila pravidelná čtenářka Lodních novin Anna Doubková, která se do soutěže přihlásila se snímkem Skotsko, Crinan Canal 2017. Anna Doubková vyhrála Hellypack Bag od Helly Hansen.

Foto Jakub Kočí
Nejhezčí byl podle vás noční snímek Jakuba Kočího Padá hvězda. Co si ale přát, když už na lodi jste, sami v krásné zátoce? Pakleni Otoci, Hvar. Vaše podpora vynesla Jakuba až k fotoaparátu Nikon Coolpix AW130.

Foto Jan Jasanský
V kategorii Porota tentokrát skončil na třetím místě Jan Jasanský za snímek známého vraku na severu Dugiho otoku. Snímek se jmenuje Vrak lodi Michele poblíž ostrůvku Mali a Veli Lagan severně od ostrova Dugi otok. Porotě se líbila kompozice s plavcem a jezdcem na dinghy. Jan Jasanský vyhrává knihy Přístavní manévry a Jachtařský slovník od Lodních novin.

Foto Michal Vaněk
Na druhém místě skončil Michal Vaněk za snímek Plavba mrakem. Michal dokázal zachytit melancholickou chvíli, kdy trajekt blížící se k pobřeží vyplouvá zpod clony mraků. Za Michalem poputuje voděodolná taška Sailing Duffel od firmy Helly Hansen.

Na prvním místě se v letošním ročníku shodla porota i čtenáři Lodních novin. Vyhrál snímek Jakuba Kočího Padá hvězda. Co si ale přát, když už na lodi jste, sami v krásné zátoce? Pakleni Otoci, Hvar. Snímek zvítězil zcela jednoznačně. Jakub si tak letos neodnesl jen jeden fotoaparát Nikon, ale hned oba dva.

Foto Vladimír Krška
Nakonec tu máme ještě jednu speciální cenu, která nebyla předem vyhlášená. Nazvali jsme ji Za statečnost. Vyhrává ji Vláďa Krška za snímek Skotsko 2012 - Loď Westerly 43, vítr 60Kt, vlny 6m, trajekty neplují, český jachtař si užívá. Vláďa vyhrává Jachtařský slovník.

Všem výhercům gratulujeme a prosíme vás, abyste se nám ozvali a domluvili jsme předání cen. Již nyní přemýšlíme o změnách, které by učinili soutěž ještě atraktivnější.