Na Kornatech se kradlo...
Zdá se, že prodej vstupenek do Národního parku Kornati je zlatý důl. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že každá cesta za zlatem, má svá rizika.
Osm pracovníků N.P. Kornati je obviněno z toho, že si při prodeji lístků do parku přišli bokem na téměř půl milionu kun. Dělo se tak v létě roku 2016. Prodávali vstupenky do parku a kopírovali vystavené faktury, které pak vydávali dalším návštěvníkům. Návštěvy byly zaznamenány, ale polovina financí skončila jinde než ve státní truhlici. Zřejmě vždy navečer probíhalo v kase dělení kořisti: „Jedna modrá mně, jedna modrá státu, jedna červená mně, jedna státu…“
Celkem šlo o dokázaných 462 380 HRK, přičemž jednotliví prodavači si přišli na 27 000 až 109 000 HRK. Zřejmě podle služebního stáří…
3839
Související články
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Na výjezdu z pulského přístavu došlo včera ráno k tragické nehodě. Na vlnolamu byl nalezen těžce zraněný a v potopeném člunu mrtvý muž.
Námořní počasí ve Středomoří, 2. června 2026
Námořní počasí ve Středomoří, 2. června 2026
Kde je třeba ve Středomoří v následujících třech dnech věnovat zvýšenou pozornost předpovědi počasí?
Bude dnes bezvětří, nebo 40 uzlů?
Bude dnes bezvětří, nebo 40 uzlů?
Dva předpovědní modely na dnešní večer a noc pro Jadran se výrazně liší. Bude bezvětří, nebo zafouká bóra až 40 uzlů?