Přednáška Jak bezpečně kotvit, poslední místa
V 1800 začíná online přednáška Jak bezpečně kotvit. Chystáte-li se v létě na moře, můžete zlepšit svoji techniku kotvení, zbavit se chyb, které děláte, získáte jistotu. Budete kotvit častěji a bezpečněji. A navíc ušetříte…
Dozvíte se, jak pracuje kotva, uvidíte, co se stane, pokud za ni zatáhnete, podíváme se na vliv délky řetězu na kotvení, na co je třeba si dát pozor při měření hloubky, co dokáže kotevní řetěz.
Dále se podíváme na druhy kotev, na to jak drží, jaký je poměr cena/výkon, jaká je nejlepší, jaké síly na kotvu působí, jak se určuje potřebná velikost kotvy, kolik řetězu můžete vést na přídi, jak poznat délku vypuštěného řetězu, jaké jsou nejslabší články kormidelního mechanizmu...
Nezapomeneme ani na techniku kotvení, na výběr místa, bezpečné lokality, na Google mapy a jak při kotvení pomáhají, Jak a kde kotvu vypustit, jak ji vyzkoušet, jak se uvázat ke břehu, jak zajíždět k molu, nebo co dělat v bouřce...
Toto a ještě mnohé další věci se můžete dozvědět již dnes během přednášky.
7145
Související články
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
O kolik se zvýší namáhání na kotvu ve chvíli, kdy jsme vyvázáni zádí na břeh a fouká vítr z boku? Jde o velmi překvapivé hodnoty, které by měly být pro každého skippera alarmující.
Každý řetěz je jen tak pevný…
Každý řetěz je jen tak pevný…
Můžete mít vynikající kotvu Rocna Vulcan a stejně skončíte na kamenech. Neutrhne se kotva, ale šekl spojující řetěz s kotvou. Výsledek je horší, než kdyby nedržela kotva, ta alespoň povoluje postupně.
Jak pomůže googlemapa při kotvení
Jak pomůže googlemapa při kotvení
Blížíte se na neznámé kotviště a informací máte pomálu. Mapa v plotteru sice ukazuje hloubky, ale to nemusí stačit. Kde najdete více informací o kotvišti? Víte, že je máte po ruce v telefonu?