Další informace o vestách na pražském letišti
Protože stále více jachtařů si vozí své záchranné vesty a mají s nimi potíže při letecké přepravě, zveřejňujeme všechny informace, které k nám přijdou, i když nemusí být nejčerstvější. Tato je od Štěpána Schejbala.
Ahoj do redakce Lodních novin,
k článku o problémech s vestami na letišti bych pouze připojil svojí zkušenost ze září 2020. Ryanair má sice na webu (a měl to tam i tenkrát):
Ano, ve svém palubním nebo odbaveném zavazadle můžete přepravovat samonafukovací záchrannou vestu se 2 nádobami s oxidem uhličitým (a 2 náhradními nádobami).
Přesto nám vestu odmítli přepravit. Slečně na bráně jsem ukazoval jejich web, podle kterého vestu přepravit lze, ale nebylo mi to nic platné. Údajně se ptala kapitána, který to odmítl. Na moji písemnou stížnost Ryanair neodpověděl.
Překvapivě pozitivně se k tomu postavilo letiště, které mi vestu bezplatně na 3 týdny uložilo. Takže jsem sice byl bez vesty, ale nemusel jsem ji vyhodit do koše.
S pozdravem,
Štěpán Schejbal
4791
Související články
Cesta na břeh může být smrtelná
Cesta na břeh může být smrtelná
Máte na sobě záchranou vestu, když jedete na dinghy na břeh? Může jít o vaši poslední cestu.
Šok ze studené vody je málo známé nebezpečí
Šok ze studené vody je málo známé nebezpečí
Když ve Středomoří uprostřed léta spadnete do vody a máte oblečenou záchrannou vestu, vaše šance na přežití jsou velmi vysoké. Moře má teplotu nějakých 25C, a pokud jste schopni udržet se na hladině a dýchat, máte dost času vyčkat na záchranu. Úplně jinak to ale bude vypadat ve Skotsku, nebo třeba na Jadranu při silvestrovské plavbě.
Proč si připlatit za záchranné vesty
Proč si připlatit za záchranné vesty
Posádka navlečená do oranžových polystyrenových vest vyrovnaná v kokpitu působí nepřiměřeně. Asi jako rodinka z amerického středozápadu na dovolené na jachtě. Možná je to bezpečné, ale v Tribunji před kavárnou bych nechtěl s touto nádherou na krku vylézat z lodi. To je nevýhoda levných záchraných vest. Jsou sice levné, ale nikdo je nepoužívá.