Search
× Search
Zítra největší loď ve Splitu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Zítra největší loď ve Splitu

Do přístavu ve Splitu zítra ráno připluje největší loď v historii přístavu. Jmenuje se MSC Splendida, je dlouhá 333 metry a na palubě bude cca 1000 turistů a 850 členů posádky.

Loď bude stát na vnějším molu splitského přístavu. Připluje v 0600 z Korfu a odpluje v 1700 do Terstu. Během letošní sezóny má Split nahlášeno 30 velkých turistických lodí, ale mohlo by jich být až 50. Na rozdíl od minulých let je však letošní situace značně nejistá. Stačí, aby ve Splitu na nábřeží si někdo hlasitě odkašlal a všechny velké parníky se městu vyhnou velkým obloukem.

Zajímavé je, jak to bude s výlety turistů z lodě MSC Splendida na pevninu. Níže uvedená opatření jsou dle společnosti MSC způsobené Covidem (ale společnosti se hodí).

Na pevninu budou moci odejít jen ti cestující, kteří mají zaplacenu organizovanou prohlídku města. Ostatní zůstanou na lodi a budou se na kavárny a stánky se zmrzlinou jen smutně koukat dalekozorem. Aspoň jim příště dojde, že při placení měli přitlačit…

Nedovedu si představit, že bych si dobrovolně koupil cestu v pojízdné věznici, kde je výlet za mříže draze vykoupený. Ale na druhou stranu… Najdou se i tací, kteří se nechají dobrovolně bičovat…

Foto kees torn, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

 

3405
Na horu