Search
× Search
Zatracený dotykový displej
Daniel Vodička
/ Kategorie: Navigace

Zatracený dotykový displej

Vypadá to výborně, ale mě by z toho šlak trefil. Mapový plotter Axiom od Raymarine. Příliš se mi nedaří tuto bestii zapnout. Nakonec jsem sice vždy zvítězil (zatím), ale že by to bylo tak snadné, jako zmáčknout červené gumové tlačítko, to tedy není. A to se nebavíme o situacích, kdy prší, nebo je třeba mít na rukou rukavice.

Dotykový displej výborně vypadá, je čistý designově a je samozřejmě mnohem jednodušší ho zatěsnit a zajistit voděodolnost. Ovládání těchto zařízení však je, především za horších povětrnostních podmínek náročné a nervy drásající.

Naprosto chápu, že výrobně jednodušší a nejspíše i levnější, je nechat všechna tlačítka minulosti. Vzhledem k ceně zařízení, bych však očekával, že prioritou bude také uživatelská přívětivost a ta mi u dotykových displejů chybí. Musím přeci být schopen přístroj spustit i s mokrýma rukama, s rukavicemi na zmrzlých prstech, musím být schopen si otřít displej v dešti a neodjet přitom mapou na druhý konec ostrova.

Můj názor je, že dotykový displej ano, ale v kombinaci alespoň s několika základními tlačítky. V takovém případě si dovedu představit, že to dokážu pustit bez toho, abych chtěl celou navigaci vzteky rozkopat.

601
Na horu