Search
× Search
Za kolik dnes na jachtu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Za kolik dnes na jachtu

Koronavirus zatřásl světem jak atak Parkinsona starcem. Vše se zastavilo v napětí, co přijde dále. Dnes už se zdá situace stabilizovaná a vše se znovu rozjíždí. Na kolik po koronavirové pauze vyjde týden na charterové jachtě?

Podíváme se na ceny v Chorvatsku, které je pro nás nejblíže. Hned první pohled na nabídky je z říše snů. Blíží se vrchol sezóny a ceny jsou proti jiným letům nejméně o 30 % níže.

Starší čtyřkajutové jachty na příští týden je možné sehnat dokonce s padesátiprocentní slevou. I za méně než 1000 EUR! 

Vítězem v kategorii „pronajmu jachtu skoro za nic“ je Oceanis 423 z roku 2004 za 750 EUR. K tomu je sice třeba připočítat 140 EUR tranzit log, ale stále vyjde v případě osmičlenné posádky jedno místo na palubě za týden na méně než 3000 Kč. No nekup to…

Pojďme se ale podívat na ceny novějších jachet. Dejme tomu lodí, které nejsou starší než 5 let. I zde jsou slevy mezi 30 a 40 %. Stále je možné se dostat pod 2000 EUR za týden, a to i se všemi poplatky. Příkladem budiž Dufour 450 z roku 2015 za 1750 EUR a po započtení transit logu za 1960 EUR.

Čínská chřipka má za následek i to, že jdou věci za jiných okolností nemyslitelné. Myslím pronájem na kratší dobu, než je týden. Dnes je možné si nadiktovat, kdy jachtu chcete a charterová společnost vám vyhoví...

Tato situace ale nebude trvat věčně. Červencové pronájmy se již nerušily a byly prodané předem. O prázdninách by tedy situace neměla být příliš daleko od normálu. A podobný bude i podzim, kam se mnoho charterů z jara přeložilo.

Za informace o situaci v Chorvatsku děkujeme Janu Hanzlovi z firmy AZ Yacht.

3980
Na horu