Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Vypsali jsme kurzy trimu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Vypsali jsme kurzy trimu

Na první dubnový týden jsme vypsali kurzy trimu a práce s plachtami. Kurz vede stejně jako loni výborný závodní jachtař Tomáš Krejza. Pojede se na zajímavé jachtě Dehler 42.

Letos se nám podařilo pro kurz zabezpečit velmi zajímavou jachtu Dehler 42 (v Chorvatsku jsou v charteru jen dvě) z Rogoznice. Týden bude stejně jako loni rozdělen na dva třídenní turnusy sobota – úterý večer a středa ráno – sobota. Kromě standardních plachet bude jachta vybavena genakerem.

Kurz bude velmi intenzivní. Na palubě budou 4 účastníci kurzu, kteří se na jednotlivých pozicích střídají. Vyplout, vytáhnout plachty, vystoupat proti větru, vytáhnout genaker, zabalit genu, dolů po větru, halzy jedna za druhou a dole genaker dolů, gena ven a zase stoupačka. Samozřejmě plavba na boční vítr, refování, prostě vše, co je s plachtami třeba. Kormidelníky bude instruktor honit, aby vedli loď přesně.

Ještě jednou zdůrazňuji, že půjde o velmi intenzivní a vyčerpávající 3 dny. A na pěkné a zajímavé jachtě. Chcete-li se zdokonalit s plachtami a za kormidlem, máte jedinečnou šanci.

313
Na horu