Volná místa na kurzu trimu na Lipně
Nabízíme poslední dvě volná místa na víkendovém kurzu trimu na jachtě Seascape 27 (First 27) na Lipně s instruktory RYA Vojtou a Petrem Sládečkovými. Kurz proběhne 11. a 12. září.
Připomínám, že již samotná plavba na zajímavé sportovní jachtě Seascape 27 je zážitkem, který by si neměl milovník sportovní plavby nechat utéci. Jachta je vybavena sadou plachet včetně Code 0 a genakeru. Pokud jste ještě nevyzkoušeli plavbu ve skluzu na kýlové plachetnici, máte šanci.
Bližší informace o kurzu najdete zde.
2524
Související články
Kurz údržby a servisu lodního motoru
Kurz údržby a servisu lodního motoru
Co se stane, když selže motor? Co budu dělat? Abyste si věděli rady, je tu kurz servisu a údržby lodního dieselového motoru. Potřebujete nastartovat a nejde to? Motor škytnul a chcípnul? Vše objasní vynikající instruktor Vojta Sládeček.
Jachta se stáčí proti větru, kormidlo nezabírá…
Jachta se stáčí proti větru, kormidlo nezabírá…
Je to situace, do které se pravděpodobně dostal každý z vás. Přišel poryv, jachta se naklonila a začala sama ostřit proti větru. Kormidelník se ji snaží vší silou vrátit na kurz, ale neúspěšně. V Nyní je loď proti větru a plachty zuřivě flatrují.
Proč používat otěžový vozík na hlavní plachtě
Proč používat otěžový vozík na hlavní plachtě
Otěžový vozík na hlavní plachtě je velmi užitečná věc, která s trimem výrazně pomůže. Přitom je většinou zatuhlý a zbytečný, pokud vůbec je.