Search
× Search
Vinšna Ronstan Orbit se zajímavou funkcí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Vinšna Ronstan Orbit se zajímavou funkcí

Firma Ronstan představila vinšny Orbit, které jsou ve velikostech 30 a 40 vybaveny zajímavou funkcí Quicktrim, která usnadňuje trim plachet. Jedná se o samonavíjecí vinšny, na kterých je možné lano jednoduše rukou podle potřeby povolit.

Vinšny jsou nabízeny ve velikostech 20, 30 a 40. Dva velké modely jsou vybaveny zmíněnou funkcí Quicktrim. Pro povolení lana stačí rukou pootočit horní část vinšny proti směru navíjení. Tím je možné lano povolit. Není tedy nutné ho ze samonavíjecího mechanizmu uvolňovat. Pustíme-li vrchol vinšny z ruky, znovu zaskočí a je možné lano přitahovat. Jedná se o volitelnou funkci, kterou je možné trvale vypnout.

Vinšny svým tvarem připomínají spolehlivé dánské vinšny Andersen. Vždyť také Ronstan je již 13 let majitelem dánského výrobce navijáků. Vinšny využívají spolehlivé Andersen prvky, jako je třeba tvar bubnu vinšny, který je velmi šetrný k lanům a umožňuje jednoduchý posun lana po bubnu vzhůru. Na rozdíl od Andersenu jsou však bubny Ronstan frézovány z hliníku (Andersen je vyrábí z nerezu) a i díky tomu je hmotnost vinšny velikosti 40 jen 3,1 kg, což by mělo být o 700 g méně než srovnatelný naviják Harken Performa 40.

K údržbě vinšen Ronstan není třeba podle výrobce žádné nářadí.

483
Na horu